Стефан Апостолов извади 6 картона в Шампионската лига

Стефан Апостолов (в средата) ръководи мача от Шампионската лига между "Алашкерт" и "Санта Колома"

Шест жълти картона показа българският съдия Стефан Апостолов, който ръководи мача от първия кръг в квалификациите на Шампионската лига по футбол между „Алашкерт“ (Армения) и „Санта Колома“ (Андора).

Арменците спечелиха с 1:0 с точен удар на сръбския си нападател Урош Ненадович в 39-ата минута.

Апостолов показа по три жълти картона на двата отбора на стадиона в Ереван.

„Викингур“ от Фарьорските острови очаквано спечели с 2:1 срещу косовския „Трепча“, но резултатът можеше да е и по-голям.

Малтийците от „Хибърниънс“ спечелиха с 2:0 срещу естонския шампион „Инфонет“ и изглеждат по-близо до среща с австрийския мастодонт „Ред Бул“ (Залцбург) във втория кръг.

Срещата обаче премина под контрола на естонците, които още в 4-тата минута получиха дузпа. Вратарят Андрю Хог обаче спаси удара на Кирил Несторов.

Малко след началото на второто полувреме Павел Дьомов от „Инфонет“ удари горната греда с удар от границата на наказателното поле.

В 62-рата минута бразилецът Жоржиньо откри резултата, след като засече с глава центриране на Марко Саханек.

10 минути по-късно малтийците удвоиха аванса си след ново центриране на Саханек, този път от корнер. Младата малтийска надежда Бьорн Кристенсен стреля с глава, топката попадна във вратаря Матвей Игонен, който си я вкара сам в мрежата с нескопосана изява.

Гибралтарският ФК „Европа“ – единственият напълно професионален отбор в британското владение, победи с 2:1 уелсците от ТНС.