Надал и Мъри громят на "Уимбълдън"

Рафаел Надал

Рафаел Надал започна с категорична победа участието си в откритото първенство на Великобритания по тенис „Уимбълдън“ – 6:1, 6:3, 6:2 над австралиеца Джон Милман. Испанецът, който се наложи над съперника само за час и 48 минути, продължи добрата си форма от „Ролан Гарос“ и на тревна настилка, а негов съперник във втория кръг ще бъде американецът Доналд Йънг, който победи с 5:7, 6:4, 6:4, 6:2 Денис Истомин (Узбекистан).

Надал – двукратен шампион на „Уимбълдън“, показа най-доброто от себе си и в третия турнир за Големия шлем през годината, след като по-рано игра финал в Мелбърн и спечели титлата в Париж. Той започна и завърши първия сет с два от общо трите си пробива, а до края на мача записа още пет срещу само две загубени подавания.

Защитаващият титлата си от миналия сезон и лидер в схемата Анди Мъри (Великобритания) се класира за втория кръг след лесна победа с 6:1, 6:4, 6:2 срещу Александър Бублик (Казахстан).

Марин Чилич, поставен под номер 7 в схемата, игра само 11 минути повече за победата с 6:4, 6;2, 6:3 срещу германеца Филип Колшрайбер. Хърватинът затвори първия сет с пробив и не загуби нито един сервис гейм до края, а в следващия кръг ще се изправи срещу Флориан Майер – също от Германия. Той отстрани сърбина Виктор Троицки, който се оттегли с контузия след загуба с 1:6 в първия сет.

Най-сериозната изненада поднесе непоставеният южноафриканец Кевин Андерсън, който отстрани 31-вия в схемата Фернандо Вердаско (Испания) с 2:6, 7:6, 7:6, 6:3. Испанецът Роберто Баутиста, 18-и в схемата, се наложи с 6:3, 6:1, 6:2 срещу австриеца Андреас Хайдер-Маурер.