Първо състезание по триатлон за аматьори в Правец

ЕПА/БГНЕС

Град Правец е домакин на първото издание на ново състезание по триатлон. Надпреварата е за любители, организира се от спортен клуб „Бегач“ и освен българи има също така регистрирани участници аматьори от Румъния, Холандия, САЩ, Германия, Турция, Франция и Сърбия - общо се очаква те да бъдат около 130. Според организаторите у нас никога не е правено състезание по триатлон с толкова много участници. Началото е в неделя от 9 часа, а състезателите ще се надпреварват в две дисциплини - олимпийската от 1,5 км плуване, 40 км колоездене и 10 км бягане. Ще има и по-лек вариант - 750 м плуване, 20 километра колоездене и 5 км бягане.

Подробностите за надпреварата чуйте от Еленко Еленков, председател на Спортен клуб „Бегач“ и основен организатор на състезанието:

„Омония“ (Никозия) представи вратаря Николай Михайлов

Кипърският „Омония“ (Никозия) представи като свое ново попълнение вратаря Николай Михайлов, който подписа договор за година и половина. 29-годишният Михайлов, който има 33 мача за националния отбор на България по футбол, от шест месеца е без клуб, като имаше разговори и с английски отбори. От „Омония“ обявиха, че пристигането на треньора..

публикувано на 15.12.17 в 15:17
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов е лекоатлет номер 1 на България за 2017 година

Тихомир Иванов беше избран за лекоатлет номер 1 на България за 2017 година в 20-ото издание на традиционната анкета на списание "Атлетика". Със силни резултати и постоянно присъствие в световния елит на скок височина през целия сезон Иванов оглави класацията с 320 точки и убедително изпревари останалите номинирани в допитването. Плевенчанинът..

публикувано на 15.12.17 в 11:24

Баскетболистките на "Монтана" постигнаха шеста победа в Адриатическата лига

"Монтана 2003" постигна шестата си победа в група "Б" на Адриатичската лига по баскетбол за жени. В двубой от деветия кръг българският отбор се наложи с категоричното 73:54 (21:9, 16:20, 23:19, 13:6) при гостуването си срещу "Медвешчак". Монтанки, които вече са се класирали за следващата фаза на турнира, спечелиха три от четирите части в двубоя,..

публикувано на 15.12.17 в 10:04

"Лацио" се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия

"Лацио" се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия след лесна победа с 4:1 у дома срещу втородивизионния "Читадела". Чиро Имобиле реализира две попадения за категоричния успех на "орлите", които в следващия кръг ще играят с "Фиорентина" по-късно този месец. Имобиле откри резултата още в 11-ата минута, след като беше изведен..

публикувано на 15.12.17 в 08:51
Жан Карлос Бланко

ЦСКА-София привлече колумбийски нападател

Веднага след победата над "Лудогорец" за Купата на България, ръководството на ЦСКА-София финализира трансфера на колумбийския централен нападател Жан Карлос Бланко. Договорът е дългосрочен, като влиза в сила от 1 януари 2018 година. Преговорите с футболиста продължиха повече от седмица, през която той премина успешно и медицински прегледи...

публикувано на 15.12.17 в 08:47
Александър Александров

"Черно море" се раздели с още двама футболисти

Централният бранител Александър Александров вече не е част от "Черно море", потвърдиха от клуба. Защитникът прекрати договора си с "моряците" по взаимно съгласие. Бившият национал се завърна в "Черно море" по време на лятната подготовка. През настоящия сезон Александров взе участие в 14 мача, в които записа общо 1006 минути...

публикувано на 15.12.17 в 07:45

ЦСКА- София отстрани „Лудогорец“ и е на полуфинал в турнира за Купата на България по футбол

ЦСКА-София се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. Пред изключителен зрителски интерес на стадион „Българска армия“ „червените“ отстраниха с 2:1 шампиона „Лудогорец“ след продължения. Редовното време завърши наравно 1:1. Капитанът Николай Бодуров даде аванс на домакините в 9-ата минута. В 33-ата минута гостите..

публикувано на 14.12.17 в 20:30