„Черно море“ и „Славия“ си поделиха по точка

„Черно море“ и „Славия“ завършиха 1:1
БТА

„Черно море“ и „Славия“ завършиха 1:1 в първия мач от 5-тия кръг на Първа футболна лига.

Въпреки второто поредно равенство на варненци, те остават на първото място във временното класиране с 11 точки, докато „Славия“ е в средата на таблицата с 5 точки в актива си.

Двата тима изиграха интересна първа част, а домакините първи стигнаха до сериозно голово положение. В 7-ата минута Атанас Зехиров центрира отдясно, а Мариян Огнянов стреля с глава, но неточно.

В 11-ата минута Иван Минчев от гостите изпълни много опасно пряк свободен удар от около 22 метра, но вратарят на „Черно море“ Емил Михайлов успя да избие топката.

В 34-ата минута Орлин Старокин бе изведен в добра позиция отляво, но стреля неточно, а малко след това дебютиралият в официален мач за варненци Витиня стреля много опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Георги Петков спаси.

В 38-ата минута след центриране от корнер и лошо изчистване на топката от Ивайло Димитров, тя попадна у Атанас Зехиров, който със силен удар даде преднина на „Черно море“.

В 57-ата минута Балджийски можеше да вкара нов гол за домакините, но след удара му от около 18 метра топката мина на сантиметри встрани от вратата на „Славия“.

Гостите изравниха резултата в 72-ата минута. След центриране от ляво на Иван Минчев топката премина през куп играчи, а Георги Йомов с глава от няколко метра реализира за крайното 1:1.

Матеус Леони

Бразилец донесе трите точки на „Берое“ срещу „Септември“

Отборът на „Берое“ победи ката гост „Септември“ с 1:0 в последния мач от шестия кръг в Първа професионална лига по футбол. Единствения гол вкара бразилецът Матеус Леони, който се разписа в даденото съдията Станислав Тодоров продължение на първата част. В 77-ата минута Мартин Камбуров изпусна дузпа Мартин Камбуров изпусна дузпа за „Берое“...

публикувано на 21.08.17 в 22:49
Български ездачи с престижно класиране на състезание за издръжливост

Престижното пето място заеха българите на европейското първенство по ендуранс в Белгия. Това е  най-младата ни конна дисциплина спрямо обездката, прескачането на препятствия и всестранна езда, коята тази година отбелязва 10 години от своето официално съществуване в България. На завършилото в Брюксел първенство в състава на тима ни бяха Иван..

публикувано на 21.08.17 в 22:05

Резултати от петия кръг във Втора професионална лига

Играха се последните два мача от петия кръг на Втора професионална лига по футбол. „Ботев“ (Враца) – „Несебър“  1:1 „Лудогорец-2“ – „Поморие“  2:1 Класиране: 1. „Локомотив“ (Сф)  5  4  0  1  8:4  12 точки 2. „Царско село“ (Сф)  5  3  2  0  11:7  11 3. „Оборище“  5  3  1  1  8:2  10 4. „Ботев“ (Враца)  5  3..

публикувано на 21.08.17 в 21:40
Николай Байряков

Борците ни без медал в първия ден на световното в Париж

Тримата българи в първия ден на световното първенство по борба в Париж останаха без медал. Николай Байряков достигна репешажите за бронза в категория до 85 килограма на класическия стил, но загуби във втория кръг на допълнителните схватки от грузинеца Роберти Коблиашвили с 1:2 т. Свилен Костадинов в кат. 71 кг загуби на осминафиналите от Даниел..

публикувано на 21.08.17 в 21:34
Кристофър Фрум

Фрум поведе в обиколката на Испания

Кристофър Фрум е новият лидер в колоездачната обиколка на Испания. Британецът завърши на третото място в третия етап – 158,5 км от Прадес до Андора ла Вея. В планинския етап победи италианецът Винченцо Нибали, който си осигури успеха след много силни последни 400 м от състезанието в Пиринеите и Андора. Нибали финишира за 4:01:22 минути. На..

публикувано на 21.08.17 в 21:29
Станимир Стоилов

Станимир Стоилов: Нямаме шанс за Шампионската лига

Старши треньорът на „Астана“ - Станимир Стоилов, логично призна, че воденият от него отбор няма шансове да елиминира „Селтик“ за класирането в групите на Шампионската лига по футбол. В първата среща шотландският шампион победи у дома казахстанците с 5:0 и на практика реши крайния победител от сблъсъка. Селтик на 99 процента ще се класира,..

публикувано на 21.08.17 в 17:47
Пламен Константинов обяви отбора за европейското първенство

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол Пламен Константинов обяви групата от 14 състезатели за европейското първенство в Полша от 24 август.  Нашите са в предварителна група „С“ в Краков с отборите на Русия, Словения и Испания. Съставът: Разпределители - Георги Братоев, Георги Сеганов Посрещачи - Тодор Алексиев, Тодор..

публикувано на 21.08.17 в 16:05