ЦСКА-София с трета поредна победа

Снимка: Спортал

Отборът на ЦСКА-София надигра „Септември“ с 1:0 в мач от петия кръг на Първа професионална лига по футбол. Победата е трета поредна за „червените“. Голът вкара Рубен Пинто в 45-ата минута а Ишмаел Байду от „Септември“ бе изгонен в средата на второто полувреме.

След срещата ръководството на „Септември“ пусна жалба срещу съдийството на рефера Стефан Апостолов. Тимът е недоволен от отсъжданията на съдията и най-вече за червения картон на Байду.

Стамен Белчев, треньорът на ЦСКА-София, заяви: Доволен съм единствено от това, че победихме и спечелихме три точки, но от нищо друго от мача. Имаше подценяване, а ние нямаме право да подценяваме нито един съперник. „Септември“ беше прибран дълбоко в собствената си половина. Бяха наситили средата на терена и се блъскахме като в стена. Ние сме длъжни и в такава сгъстена обстановка да намерим противодействие. За съжаление днес не се получи. Говорихме, че трябва да има дълбочина в атаката, да има скорост, да използваме фланговете. Но и малкото положения, които имахме, не успяхме да ги вкараме, за да решим по-рано мача. Ударихме три греди, Густаво Кулма пропусна. 5-6 положения в мача не е много, но не и малко с оглед на играта на противника. Предстои ни двубой с друг новак „Витоша“ (Бистрица). Трябва да изчистим слабостите, които показахме днес.

Треньорът на „Септември“ Христо Арангелов: Тактически стояхме компактно. Футболистите се справиха добре с поставените им задачи с изключение на тази грешка, която доведе до гола. Доволни сме от раздаването на играчите. Просто една грешка костваше мача.  Във футбола се случват тези неща. Нормално е. Горе главата и продължаваме напред. Хубавото е, че седяхме добре срещу много силен отбор на ЦСКА. Те доминират, имат добър контрол върху топката, пресират добре. Много силен отбор. През първото полувреме подходихме със страх във фаза атака, но ще работим върху тези неща. Знаехме, че трябваше да затворим фланговете, защото ЦСКА има бързи футболисти. Те не създадоха много ситуации. Може би от последните мачове ние им  се противопоставихме най-добре. Липсва ни увереност, още сме нов отбор, тепърва се изграждаме. Отсъждаше се само в едната страна, особено при картоните. За нас се дават, а за тях - не. Съдията накъсваше прекалено много играта, когато ние трябваше да организираме контраатаки. Така е преценил, но лошото е, че все е в наш ущърб. Ще подадем жалба. И двата жълти картона на Байду не съществуваха, но така се успокоява мач. С 10 човека срещу отбор като ЦСКА нямаш шансове.