Федерер на полуфинал след 15-а поредна победа

ЕПА/БГНЕС

Швейцарецът Роджър Федерер се класира на полуфиналите в турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Монреал, след като победи с 6:4, 6:4 испанеца Роберто Баутиста Агут. Световният номер 3, който ще играе срещу холандеца Робин Хаас в следващия кръг, остана с перфектен баланс от 7:0 срещу Баутиста.

Агресията на корта се отплаща в Монреал. Плюс това се чувствам комфортно на мрежата, така че защо да не играя там, а да блъскам топката от основната линия, заяви Федерер.

Федерер започна втория сет с пробив и не се затрудни до края на мача, който продължи час и 10 минути. Така той остана основен фаворит за трофея и получи шанс да оглави световната ранглиста за мъже, защото Рафаел Надал бе елиминиран от канадеца Денис Шаповалов, а Анди Мъри все още лекува контузия в ребрата. За да бъде отново първи по точки обаче, Федерер трябва да спечели трофея в Монреал и да се представи равностойно или по-добре от Надал на турнира в Синсинати следващата седмица, който е също „Мастърс“.

В други мачове от четвъртфиналите Денис Шаповалов преодоля победи французина Адриан Манарино с 2:6, 6:3, 6:4, а германецът Александър Зверев отстрани южноафриканеца Кевин Андерсън след 7:5, 6:4. По-рано през деня Хаас се наложи с 4:6, 6:3, 6:3 над аржентинеца Диего Шварцман.

Редица спортни звезди – кандидати за магистри в НСА

Златните момичета на художествената гимнастика, футболистът Димитър Бербатов, медалисти по борба и още много спортисти кандидатстваха в магистърските програми на Национална спортна академия “Васил Левски“. Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Михаела Маевска продължават образованието си в Академията и ще бъдат отново..

публикувано на 17.10.17 в 13:47
Григор Димитров

Григор Димитров ще играе и на турнира във Виена

Григор Димитров прие поканата на организаторите на тенис турнира във Виена с награден фонд от малко над 2 милиона евро и ще дебютира с "уайлд кард" в надпреварата, която стартира на 23 октомври. Димитров, който е 8-и в световната ранглиста, е третият играч от топ 10 в австрийската столица след германеца Александър Зверев и представителя на..

публикувано на 17.10.17 в 11:20
Кубрат Пулев

Пулев губи и мястото на претендент

Контузията на Кубрат Пулев ще му струва не само място в двубоя срещу световния шампион във версиите на IBF и WBA в професионалния бокс Антъни Джошуа, но и неговата позиция като претендент за титлите. Това съобщи промоутърът на срещата Еди Хърн в интервю за boxingnews24.com. По-рано той обяви в Туитър, че при подписването на договора между..

публикувано на 17.10.17 в 10:47

„Детройт“ с първа домакинска загуба в новата си зала

„Детройт“ допусна първа домакинска загуба в новата си зала "Литър Сизърс Арина" след 2:3 срещу „Тампа Бей“ в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига. Никита Кучеров вкара два пъти за гостите, включително и победното попадение в 1:47 минута на третата част. Кучеров, който вече има седем гола през кампанията, стана едва четвъртият..

публикувано на 17.10.17 в 10:39
Футболистите на

„Малмьо“ стана шампион на Швеция

„Малмьо“ стана шампион по футбол на Швеция за четвърти път в последните пет години, след като преодоля дефицит от един гол и надви ИФК „Норшьопинг“ с 3:1 като гост. Така отборът събра 60 точки от 27 мача и вече води с 10 пункта пред АИК (Стокхолм), а до края на шведското първенство остават три кръга. „Норшьопинг“, който спечели титлата през..

публикувано на 17.10.17 в 10:33
„Лестър“ и „Уест Бромич“ поделиха по точка

„Лестър“ и „Уест Бромич“ не се победиха

„Лестър“ и „Уест Бромич“ завършиха 1:1 в последната среща от 8-ия кръг на английското футболно първенство. Гостите от „Уест Бромич“ поведоха в резултата в 63-тата минута. Тогава Шадли изненада Каспер Шмайхел от фаул и опъна мрежата зад него. Вратарят направи една фатална стъпка в грешната посока и не успя да спре удара на Шадли. В 80-ата..

публикувано на 17.10.17 в 07:58
„Верона“ надигра с 1:0 „Беневенто“

„Верона“ излъга с 1:0 новака „Беневенто“

С гол на бразилеца Ромуло „Верона“ надигра с 1:0 „Беневенто“ в последния двубой от 8-ия кръг на италианското футболно първенство. В 74-тата минута Даниеле Верде прекоси почти целия терен и центрира към Ромуло, който от въздуха прати топката във вратата на новаците в Серия А. Гостите от „Беневенто“ играха на "Маркантонио Бентегоди" с човек..

публикувано на 17.10.17 в 07:52