Федерер на полуфинал след 15-а поредна победа

ЕПА/БГНЕС

Швейцарецът Роджър Федерер се класира на полуфиналите в турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Монреал, след като победи с 6:4, 6:4 испанеца Роберто Баутиста Агут. Световният номер 3, който ще играе срещу холандеца Робин Хаас в следващия кръг, остана с перфектен баланс от 7:0 срещу Баутиста.

Агресията на корта се отплаща в Монреал. Плюс това се чувствам комфортно на мрежата, така че защо да не играя там, а да блъскам топката от основната линия, заяви Федерер.

Федерер започна втория сет с пробив и не се затрудни до края на мача, който продължи час и 10 минути. Така той остана основен фаворит за трофея и получи шанс да оглави световната ранглиста за мъже, защото Рафаел Надал бе елиминиран от канадеца Денис Шаповалов, а Анди Мъри все още лекува контузия в ребрата. За да бъде отново първи по точки обаче, Федерер трябва да спечели трофея в Монреал и да се представи равностойно или по-добре от Надал на турнира в Синсинати следващата седмица, който е също „Мастърс“.

В други мачове от четвъртфиналите Денис Шаповалов преодоля победи французина Адриан Манарино с 2:6, 6:3, 6:4, а германецът Александър Зверев отстрани южноафриканеца Кевин Андерсън след 7:5, 6:4. По-рано през деня Хаас се наложи с 4:6, 6:3, 6:3 над аржентинеца Диего Шварцман.

"Астана" би "Селтик", но отпадна

Воденият от Станимир Стоилов тим на "Астана" победи "Селтик" с 4:3 във втория мач от плейофния кръг на Шампионската лига. Успехът обаче не бе достатъчен за шампиона на Казахстан да се класира за групите на турнира, след като срещата в Глазгоу преди седмица завърши 5:0 в полза на "детелините". Двубоят в Астана обаче бе много интересен и Астана бе по-близо..

публикувано на 22.08.17 в 22:11

Даниел Александров загуби битката за бронза

Даниел Александров отстъпи с 1:2 точки пред представителя на Азербайджан Елвин Мурсалиев в битката за бронза в категория до 80 килограма класически стил на Световното първенство по борба във френската столица Париж. Александров и Мурсалиев направиха напълно равностоен мач, в който единствената успешна атака на азера се оказа решаваща за победата. В..

публикувано на 22.08.17 в 22:08
Виктория Томова

Виктория Томува бие на Ю Ес Оупън

Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис. В двубой от първия етап на пресявките 22-годишната Томова победи американката Ирина Фалкони с 6:1, 6:7(2), 6:2. Томова започна отлично срещата и спечели първия сет за едва 28 минути, след като взе безпроблемно първите 4 гейма. Във втория сет грешките от..

публикувано на 22.08.17 в 20:39

"Барселона" ще съди Неймар

Ръководството на "Барселона" е завело дело за 8,5 милиона евро срещу доскорошната звезда на тима Неймар. Бразилецът премина по-рано през този месец в тима на "Пари Сен Жермен", след като бе платена откупната му клауза от 222 милиона евро, макар и да имаше договор до 2021 година. Именно при подписването на контракта бразилският национал получи 8,5 милиона..

публикувано на 22.08.17 в 20:17
Волейболистките надиграха Словения

Волейболистките надиграха Словения, вирус повали Диана Ненова

Волейболните ни националки победиха в холандския град Ротердам състава на Словения с 3:1 (25:18, 25:19, 20:25, 25:22) в първия си мач на квалификацията за световното първенство в Япония догодина. В групата са още отборите на Белгия, Чехия, Холандия и Гърция. Играе се по системата всеки срещу всеки и първите два отбора в крайното класиране взимат квоти..

публикувано на 22.08.17 в 18:41
Даниел Александров /вляво/

Даниел Александров стигна до репешажите на Световното по борба

Даниел Александров достигна до репешажите за бронза в категория до 80 килограма класически стил на Световното първенство по борба във френската столица Париж. Българинът стартира с трудна победа над датчанина Марк Мадсен след 9:9 точки, но на осминафиналите загуби с 1:2 точки от Радик Кулиев (Беларус). В последствие европейският вицешампион от Нови Сад..

публикувано на 22.08.17 в 16:41
Христо Арангелов

Треньор в "Септември": Като не бележим, губим

Срещу "Берое" създадохме положения за гол, които не успяхме да отбележим и затова загубихме. Това призна след мача Христо Арангелов . Помощникът води "Септември" при отсъствието на наказания Димитър Васев при загубата с "Берое" с 0:1 в среща от шестия кръг на Първа професионална футболна лига. Самият Христо Арангелов също бе изгонен от съдията..

публикувано на 22.08.17 в 16:29