Федерер на полуфинал след 15-а поредна победа

Швейцарецът Роджър Федерер се класира на полуфиналите в турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Монреал, след като победи с 6:4, 6:4 испанеца Роберто Баутиста Агут. Световният номер 3, който ще играе срещу холандеца Робин Хаас в следващия кръг, остана с перфектен баланс от 7:0 срещу Баутиста.

Агресията на корта се отплаща в Монреал. Плюс това се чувствам комфортно на мрежата, така че защо да не играя там, а да блъскам топката от основната линия, заяви Федерер.

Федерер започна втория сет с пробив и не се затрудни до края на мача, който продължи час и 10 минути. Така той остана основен фаворит за трофея и получи шанс да оглави световната ранглиста за мъже, защото Рафаел Надал бе елиминиран от канадеца Денис Шаповалов, а Анди Мъри все още лекува контузия в ребрата. За да бъде отново първи по точки обаче, Федерер трябва да спечели трофея в Монреал и да се представи равностойно или по-добре от Надал на турнира в Синсинати следващата седмица, който е също „Мастърс“.

В други мачове от четвъртфиналите Денис Шаповалов преодоля победи французина Адриан Манарино с 2:6, 6:3, 6:4, а германецът Александър Зверев отстрани южноафриканеца Кевин Андерсън след 7:5, 6:4. По-рано през деня Хаас се наложи с 4:6, 6:3, 6:3 над аржентинеца Диего Шварцман.

Григор Димитров запази позиция в ранглистата

Григор Димитров запази петата си позиция в публикувана днес ранглиста на Мъжката тенис асоциация. Българинът е на 80 точки от четвъртия Марин Чилич. Димитров записа победа на старта на „Ролан Гарос“ вчера, след като преодоля „щастливия губещ“  Мохамед Сафуат в три сета. Във вторник или сряда 27-годишният Гришо ще играе във втория кръг..

публикувано на 28.05.18 в 09:58
Футболистите на

Пет отбора от Мадрид в Примера дивисион

Отборът на „Райо Валекано“ кръг преди края на първенството във втора дивизия си осигури място в елита на испанския футбол, където за първи път ще има пет отбора от Мадрид.. На стадион "Кампо де Валекас" домакините победиха „Луго“ с 1:0 и с актив от 76 точки си гарантираха промоция в Примера дивисион. На втора позиция е „Уеска“ със 75 точки,..

публикувано на 28.05.18 в 09:30

„Тулуза“ остава във френския елит

Отборът на „Тулуза“ запази мястото си във френския футболен елит, след втора победа над втородивизионния „Аячо“ в плейофа за влизане/оставане в Лига 1. На собствен терен окитанците победиха с 1:0 „Аячо“ и след успеха с 3:0 като гост взеха сблъсъка с корсиканците с общ резултат 4:0. Единственото попадение на стадион "Мунисипал" реализира шведът..

публикувано на 28.05.18 в 09:15
Джеймс наниза 35 точки и хвана 15 борби

Леброн Джеймс на осми пореден финал в НБА

Отборът на „Кливланд Кавалиърс“ спечели Източната конференция и се класира за финала в Националната баскетболна асоциация за четвърта поредна година, след като в решителен седми мач надигра „Бостън Селтикс“ с 87:79 като гост. Изключителен мач за "кавалерите" направи Леброн Джеймс, който завърши срещата с 35 точки, 15 борби, 9 асистенции и 2..

публикувано на 28.05.18 в 09:06
Козлова изхвърли Остапенко на старта в Париж

Шампионката на "Ролан Гарос" отпадна в първия кръг

Миналогодишната шампионка от откритото първенство на Франция по тенис в Париж - латвийката Eлена Остапенко, отпадна в първия кръг. Поставената пета в схемата загуби от украинката Катерина Козлова с 5:7 и 3:6. Любопитно е, че 66-ата в световната ранглиста Козлова побеждава за трети път Остапенко в трите им срещи досега. Латвийката допусна 14 двойни..

публикувано на 28.05.18 в 08:31
Отборът на „Етър“ стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

"Етър" стартира подготовка на 15 юни, освободиха вратар

Футболистите на "Етър" ще започнат подготовката си за новото първенство в Първа лига на 15 юни. Играчите бяха разпуснати в почивка веднага след спечеления бараж срещу "Дунав". Плановете са на 15 и 16 юни футболистите да преминат медицински прегледи, а от 17 юни да започнат пълноценни тренировки. Ръководството на "Етър" планира подготвителен..

публикувано на 27.05.18 в 23:00

Резултати от първия кръг на "Ролан Гарос"

По-интересни резултати от първия ден на Откритото първенство по тенис на Франция "Ролан Гарос" при мъжете: Срещи от първия кръг: 4-ГРИГОР ДИМИТРОВ (БЪЛГАРИЯ) - Мохамед Сафуат (Египет) - 6:1, 6:4, 7:6(1) 26-Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) - Денис Кудла (САЩ) - 6:4, 6:2, 6:2 32-Гаел Монфис (Франция) - Елиот Беншери (Франция) - 3:6, 6:1, 6:2, 6:1..

публикувано на 27.05.18 в 22:56