Мирела Демирева остана 7-а

| обновено на 13.08.17 в 05:48

Мирела Демирева остана на 7-о  място във финала на скок височина за жени на световното първенство по лека атлетика в Лондон. Тя повтори най-добрия си резултат за сезона от 192 см, но след това направи три неуспешни опита на 195.
Титлата си защити състезаващата се под неутрален флаг рускиня Мария Ласицкене със 203 см.
Останалите шампионки от предпоследния ден:
100 м. с пр. за жени - Сали Пиърсън от Австралия с 12 секунди и 59 стотни.
5000 метра /мъже/ -  Муктар Едрис от Етиопия - 13 минути, 32 секунди и 79 стотни.
Копие /мъже/ - Йоханес Фетер /Германия/ - 89 м. 89 см
Щафета 4х100 жени - САЩ - 41 сек. 82 стотни
4Х100 мъже - Великобритания - 37 .47

Волейболистките отново ще играят в Европейската лига

Женският ни национален отбор по волейбол ще играе отново в Европейската лига, която ще има две нива „Златна“ и „Сребърна“ в зависимост от ранглистата. Нашите попаднаха в Група „А“ на „Златната“ със съставите на Азербайджан, Украйна и Португалия. В Група „В“ са Хърватия, Унгария, Франция и Финландия, а в Група „С“ - Чехия, Беларус, Словакия и..

публикувано на 18.12.17 в 10:05

"Олимпик" Лион обърна с 2:0 "Олимпик" Марсилия

Отборът на "Олимпик" (Лион) срази у дома "Олимпик" (Марсилия) с 2:0 в последната среща от 18-ия кръг във френската Лига 1. Набил Фекир (6) изпълни перфектно пряк свободен удар и изведе домакините напред в резултата, а точно шест минути и след началото на втората част Мариано Диас (51) вкара втория и последен гол в мача след подаване на Гнали..

публикувано на 18.12.17 в 00:24

"Аталанта" и "Лацио" правят голов спектакъл

Отборите на Аталанта и Лацио завършиха 3:3 в последната среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.   Двата тима сътвориха страхотен голов спектакъл, като четири от попаденията бяха реализирани през първата част. Матия Калдара (19) след пас на Петаня и Йосип Иличич (22) след подаване на Алехандро Гомес изведоха домакините с два гола напред в..

публикувано на 18.12.17 в 00:14
Фелипе Коутиньо

"Ливърпул" съсипа с 4:0 "Борнемут"

Отборът на "Ливърпул" победи като гост с 4:0 състава на "Борнемут" и се изкачи на четвърто място в класирането на английското футболно първенство. Футболистите на Юрген Клоп решиха нещата в своя полза още до почивката, след като водеха с 3:0. Коутиньо, Ловрен и Салах се разписаха, а през втората част и Фирмино добави един гол, но останаха съмнения за..

публикувано на 17.12.17 в 22:34
Маркъс Рашфорд

"Манчестър Юнайтед" обърна с 2:1 "Уест Бромич"

Отборът на "Манчестър Юнайтед" победи трудно с минималното 2:1 при гостуването си на "Уест Бромич" в мач от 18-ия кръг във  футболното първенство на Англия. "Червените дяволи" взеха аванс в резултата в 27-ата минута, когато Ромелу Лукаку се разписа с глава след центриране отляво на Маркъс Рашфорд. Само седем минути след това Алан Ниом центрира и Саломон..

публикувано на 17.12.17 в 22:09
Николай Пенчев

Николай Пенчев четвърти на световното клубно първенство по волейбол

Отборът на "Сада Крузейро" спечели третото място на световното клубно първенство по волейбол, което се провежда в Полша. Бразилският отбор, който триумфира в турнира през миналия сезон, победи с 3:0 гейма (25:19, 25:18, 25:13) състава на "Скра Белхатув", където играе българският национал Николай Пенчев. Нападателят Пенчев реализира 3 точки за полския..

публикувано на 17.12.17 в 21:53
Мануел Нойер

"Байерн" без Мануел Нойер в Катар

Вратарят Мануел Нойер няма да бъде в състава на "Байерн" Мюнхен за тренировъчния лагер в Катар през януари 2018 година. Вратарят на германския национален отбор ще се възстановява от счупен крак у дома, потвърди старши треньорът на баварците Юп Хайнкес. Мануел остава тук, няма да ходи в Катар. Няма да поемаме никакви рискове. Ще увеличаваме физическото..

публикувано на 17.12.17 в 21:38