В Индия пишат, че Бербатов ще играе там

Българската суперзвезда Димитър Бербатов е съвсем близо до подпис с индийския клуб от местната Суперлига по футбол „Керала Бластърс“, пише manoramaonline.com. Официалното обявяване на сделката трябва да стане в следващите един-два дни, твърди още изданието.

„Керала Бластърс“ е създаден през 2014 г. и се подготвя за своето четвърто участие в индийската Суперлига, която през новия сезон приема формата на първенствата в Европа. Досега шампионатът в Индия вървеше в рамките на една календарна година, но сега минава в цикъла есен-пролет.

Индийските отбори имат право на шестима чужденци, а „Керала“ до момента е регистрирала трима. Това са канадският нападател Йън Хюм, сърбинът Неманя Лакич-Пешич и ганайският полузащитник Кураж Пекусън. Старши треньор е холандският специалист Рене Мюленстийн, а през миналата година „Керала“ загуби финала за титлата от Атлетико де Колката (Калкута). През новия сезон в първенството ще бъде с 10 отбора, след като нови два клуба бяха приети в Лигата.

Един от най-успешните български футболисти изобщо Бербатов (36 г.) е без отбор повече от една година, след като разтрогна договора си с ПАОК (Солун). Пред него имаше няколко възможности през този период да продължи кариерата си, но така или иначе до сделка не се стигна.

"Дунав" - "Ботев" 0:0

И вторият мач от 13-ия кръг на първенството в първата ни футболна лига завърши без голове: "Дунав" - "Ботев" 0:0. Русенци пропуснаха шансовете си за гол на два пъти - в 18-ата минута удар на Карагерен бе избит на голлинията от Йордан Минев, а в 57-ата отново Карагерен шутира в аут от изгодна ситуация. И пловдивчани можеха да си тръгнат с победата от..

публикувано на 20.10.17 в 21:49

"Пирин" - "Славия" 0:0

"Пирин" и "Славия" завършиха 0:0 в първия мач от 13-ия кръг на първенството в първата ни футболна лига. Домакините могат да съжаляват повече за пропусната победа, защото особено през първото полувреме имаха няколко възможности за отбелязване на гол, но Костадин Ничев, Аймен Суда и Димитър Благов не ги реализираха. Шансът за "Славия" бе в 51-ата минута,..

публикувано на 20.10.17 в 20:46
Григор Димитров

Григор Димитров победи и Миша Зверев

Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис-турнира в Стокхолм след победа срещу гарманеца Миша Зверев с 6:3 и 6:4. По един пробив в двата сета бе достатъчен за нашия тенисист за крайния успех. Утре съперник на Димитров ще бъде Фабио Фонини (Италия), който отстрани Джак Сок (САЩ) с 6:7, 7:6 и 7:5. Турнирът в шведската столица е първият от..

публикувано на 20.10.17 в 20:37
Изабелла Шиникова

Шиникова е полуфиналистка в Тунис

Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 1 в схемана наша тенисистка победи французойката Ясмин Мансури с 6:2 и 6:4 за  85 минути. Следващата съперничка на Шиникова ще бъде победителката от мача Катрин Шантрен (Белгия) - Мия Еклунд (Финландия), който бе..

публикувано на 20.10.17 в 18:30

Катрин Велкова: Призът "Илиана Раева" е едно малко благодаря за всичко, което тя направи за мен

"Златните момичета" от ансамбъла по художествена гимнастика, който спечели 81 медала, отново ще се съберат. Този път за турнира на Златна купа “Локомотив” и Приз “Илиана Раева”, който ще се проведе събота и неделя в тренировъчната зала на “Арена Армеец”. Надпреварата е организирана от световната шампионка Катрин Велкова, която в момента е..

публикувано на 20.10.17 в 15:25
Сеп Блатер

Сеп Блатер ще присъства на Мондиал 2018

Сеп Блатер е приел поканата на руския президент Владимир Путин да присъства на мачовете от Мондиал 2018. Бившият шеф във ФИФА, заедно с бившия ръководител на УЕФА Пишел Платини, са сред очакваните гости в Русия, съобщи Дмитрий Песков, говорител на Кремъл. Путин има дълготрайни приятелски отношения с Блатер. Също познава и Платини много добре. Ще..

публикувано на 20.10.17 в 15:15
Стамен Белчев

Стамен Белчев: Трябва да направим така, че "Левски" да се съобразява с нас

Старши треньорът на ЦСКА-София Стамен Белчев говори за cska.bg преди вечното дерби. Мачът с "Левски" е утре (21 октомври) от 16:00 часа на Националния стадион "Васил Левски". Белчев очаква ЦСКА да покаже добра игра и футболистите да реализират положенията, които създават. Божидар Чорбаджийски и Александър Георгиев са под въпрос за мача, въпреки че..

публикувано на 20.10.17 в 15:12