Злато за китайка при дебюта й на световно по лека атлетика

Ян Цзяю спечели титлата в дисциплината 20 км спортно ходене

Китайката Ян Цзяю спечели титлата в дисциплината 20 км спортно ходене на световното първенство по лека атлетика в Лондон. 21-годишната Цзяю триумфира с личен рекорд от 1:26:18 час при дебютното си участие на голям шампионат.

Втора само на секунда остана олимпийската вицешампионка от Рио - Мария Гуаделупе Гонсалес (Мексико). Трета, също с лично постижение от 1:26:36 ч, остана Антонела Палмизано, която донесе първо отличие за Италия в Лондон. Бразилката Ерика Де Сена се нареди четвърта с рекорд на Южна Америка от  1:26:59 ч.

Световната вицешампионка от Пекин и бронзова медалистка от игрите в Рио Сючжъ Лю (Китай) бе фаворитка за златото и се движеше в челото, но бе дисквалифицирана 50 метра преди финала.