Счупена ръка и световна титла за Александър Джорджев

Снимка: БФ Таекуондо

Александър Джорджев спечели титлата в категория 57 килограма на световното първенство по таекуондо, олимпийска версия, за кадети в Шарм Ел Шейх (Египет). Българинът се превърна в героя на шампионата, след като стигна до златото със счупена ръка.

Въпреки сериозната травма във финала българинът победи иранеца Седих Рахиминия с 27:12 точки. Преди това възпитаникът на Христо Михайлов записа победи над Осама Абдула Сабах (Саудитска Арабия) с 18:4 точки, който причини нараняването на Джорджев. Последваха успехи над представителя на домакините Али Селим с 24:14 точки, а в полуфиналите разби с 31:10 точки (технически нокаут) Панаторн Талайвонг (Тайланд).

Златото за България идва 2 дни, след като Кристиян Златев извоюва бронз още в първия ден на световното първенство.

Отличията са първите при кадетите непосредствено след историческия бронзов медал на Владимир Далаклиев на световното първенство за мъже в Муджу (Корея).

Втора загуба за

Втора загуба за „Славия“ в Турция

Отборът на „Славия“ инкасира второ поражение от зимната си подготовка в Турция, след като отстъпи с 1:3 на руския „Ахмат“ (Грозни). „Белите“ могат да бъдат доволни от второто полувреме, когато освен гола, пропуснаха и още няколко изгодни ситуации, както и извадиха червен картон на вратаря на руския тим. Владислав Узунов се разписа за „Славия“ след..

публикувано на 21.01.18 в 18:11
Мартен Фуркад

Нова победа за Мартен Фуркад

Двукратният олимпийски шампион от Сочи 2014 Мартен Фуркад (Франция) спечели масовия старт на 15 км от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Той пропусна два мишени в четирите стрелби и измина дистанцията за 40:18.6 минути. За носителя на Световната купа това е шеста победа за сезона и 69-а в кариерата...

публикувано на 21.01.18 в 17:27
Радослав Янков

Радослав Янков с най-добър резултат за сезона – второ място

Най-добрият български сноубордист Радослав Янков записа най-добрия си резултат за сезона, като остана на второ място в състезанието по паралелен гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в Рогла (Словения). Във финала Янков отстъпи с 0.46 секунди пред четирикратния световен шампион Бенямин Карл (Австрия). Янков стартира по-добре във финалната..

публикувано на 21.01.18 в 17:19
Адриан Андреев

Още една българска победа над австралиец в Мелбърн

Адриан Андреев започна с победа участието си на Откритото първенство на Австралия по тенис при юношите, след като се наложи над представителя на домакините Кен Кавлак с 6:3, 6:3 за 70 минути. Във втория кръг Адриан ще играе срещу поставеният под номер 7 в схемата Себастиан Корда от САЩ. На двойки Андреев и Лодевайк Вестрате (Холандия) загубиха с..

публикувано на 21.01.18 в 17:14
Димитър Кузманов

Кузманов загуби финала в Анталия

Националът Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов загуби финала на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 Кузманов отстъпи пред белгийския квалификант Зизу Бергс с 3:6, 4:6 за 93 минути. В първия сет след 3:3 Бергс направи два пробива и поведе в резултата. Във втората..

публикувано на 21.01.18 в 16:56
Елина Свитолина

Свитолина за първи път на четвъртфинал в Австралия

Украинката Елина Свитолина се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Номер 4 в схемата Свитолина победи в четвъртия кръг квалификантката Дениса Алертова (Чехия) с 6:3, 6:0 за 57 минути. Свитолина направи шест пробива в мача, в които известни проблеми само в началото. Във втория сет тя..

публикувано на 21.01.18 в 16:26
Хенрик Кристоферсен постигна първа победа за сезона

Първи успех за Кристоферсен през сезона

Хенрик Кристоферсен постигна първа победа за сезона, като спечели слалома за мъже в Кицбюел, валиден за Световната купа по ски алпийски дисциплини. Норвежецът, който до момента имаше десет подиума, но победата все му се изплъзваше, записа най-сетне успех и то пред австрийска публика, спирайки серията на местния любимец Марсел Хиршер от пет поредни..

публикувано на 21.01.18 в 16:21