Слави Бинев: За Игрите в Токио можем да класираме повече от двама състезатели

ЕПА/БГНЕС

Сашо направи нещо, което може да направи само човек с много голям дух. Това е човек, който е готов да мине през огън и вода, за да спечели. Доказахме, че сме готови да направим всичко, за да издигнем отново величието на българския спорт, така президентът на Българската федерация по таекуондо, олимпийска версия, Слави Бинев коментира специално за предаването „На финала“ от Египет световната титла на Александър Джорджев, който стигна до златото в категория 57 килограма със счупена ръка.

Това е отбор, от който ще накара тези, които са титуляри, да се замислят и много сериозно да започнат да работят. Още когато поех федерацията казах, че ще класирам двама човека за олимпийските игри. Сега смятам да подобря този свой обет – готови сме да направим повече по въпроса. Ние сме в топ 7 на света. Тази година направихме неща, които не са минали през ума и на най-големите оптимисти. За сега успешно защитаваме спортната слава на България, допълни Бинев.

Втора загуба за

Втора загуба за „Славия“ в Турция

Отборът на „Славия“ инкасира второ поражение от зимната си подготовка в Турция, след като отстъпи с 1:3 на руския „Ахмат“ (Грозни). „Белите“ могат да бъдат доволни от второто полувреме, когато освен гола, пропуснаха и още няколко изгодни ситуации, както и извадиха червен картон на вратаря на руския тим. Владислав Узунов се разписа за „Славия“ след..

публикувано на 21.01.18 в 18:11
Мартен Фуркад

Нова победа за Мартен Фуркад

Двукратният олимпийски шампион от Сочи 2014 Мартен Фуркад (Франция) спечели масовия старт на 15 км от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Той пропусна два мишени в четирите стрелби и измина дистанцията за 40:18.6 минути. За носителя на Световната купа това е шеста победа за сезона и 69-а в кариерата...

публикувано на 21.01.18 в 17:27
Радослав Янков

Радослав Янков с най-добър резултат за сезона – второ място

Най-добрият български сноубордист Радослав Янков записа най-добрия си резултат за сезона, като остана на второ място в състезанието по паралелен гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в Рогла (Словения). Във финала Янков отстъпи с 0.46 секунди пред четирикратния световен шампион Бенямин Карл (Австрия). Янков стартира по-добре във финалната..

публикувано на 21.01.18 в 17:19
Адриан Андреев

Още една българска победа над австралиец в Мелбърн

Адриан Андреев започна с победа участието си на Откритото първенство на Австралия по тенис при юношите, след като се наложи над представителя на домакините Кен Кавлак с 6:3, 6:3 за 70 минути. Във втория кръг Адриан ще играе срещу поставеният под номер 7 в схемата Себастиан Корда от САЩ. На двойки Андреев и Лодевайк Вестрате (Холандия) загубиха с..

публикувано на 21.01.18 в 17:14
Димитър Кузманов

Кузманов загуби финала в Анталия

Националът Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов загуби финала на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 Кузманов отстъпи пред белгийския квалификант Зизу Бергс с 3:6, 4:6 за 93 минути. В първия сет след 3:3 Бергс направи два пробива и поведе в резултата. Във втората..

публикувано на 21.01.18 в 16:56
Елина Свитолина

Свитолина за първи път на четвъртфинал в Австралия

Украинката Елина Свитолина се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Номер 4 в схемата Свитолина победи в четвъртия кръг квалификантката Дениса Алертова (Чехия) с 6:3, 6:0 за 57 минути. Свитолина направи шест пробива в мача, в които известни проблеми само в началото. Във втория сет тя..

публикувано на 21.01.18 в 16:26
Хенрик Кристоферсен постигна първа победа за сезона

Първи успех за Кристоферсен през сезона

Хенрик Кристоферсен постигна първа победа за сезона, като спечели слалома за мъже в Кицбюел, валиден за Световната купа по ски алпийски дисциплини. Норвежецът, който до момента имаше десет подиума, но победата все му се изплъзваше, записа най-сетне успех и то пред австрийска публика, спирайки серията на местния любимец Марсел Хиршер от пет поредни..

публикувано на 21.01.18 в 16:21