Слави Бинев: За Игрите в Токио можем да класираме повече от двама състезатели

ЕПА/БГНЕС

Сашо направи нещо, което може да направи само човек с много голям дух. Това е човек, който е готов да мине през огън и вода, за да спечели. Доказахме, че сме готови да направим всичко, за да издигнем отново величието на българския спорт, така президентът на Българската федерация по таекуондо, олимпийска версия, Слави Бинев коментира специално за предаването „На финала“ от Египет световната титла на Александър Джорджев, който стигна до златото в категория 57 килограма със счупена ръка.

Това е отбор, от който ще накара тези, които са титуляри, да се замислят и много сериозно да започнат да работят. Още когато поех федерацията казах, че ще класирам двама човека за олимпийските игри. Сега смятам да подобря този свой обет – готови сме да направим повече по въпроса. Ние сме в топ 7 на света. Тази година направихме неща, които не са минали през ума и на най-големите оптимисти. За сега успешно защитаваме спортната слава на България, допълни Бинев.

Делио Роси

Трудна победа, но израстваме всеки мач, твърди Делио Роси

Старши-треньорът на "Левски" Делио Роси бе спокоен след измъчената победа с 1:0 след продължения над "Ботев" (Гълъбово) в 1/16-финал за Купата на България. Антонио Вутов вкара победния гол в 111-ата минута на срещата, която се игра на „Трейс Арена“ в Стара Загора. Играхме много затворено. Това са мачове, в които трудно се играе, ако не..

публикувано на 20.09.17 в 14:00
Димитър Кузманов

Кузманов загуби от италианец в Сибиу

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на тенис-турнира в Сибиу (Румъния) с награден фонд 43 хиляди долара. Той загуби от 120-ия в световната ранглиста италианец Стефано Травалия с 2:6 и 0:6. 464-ия в света Кузманов нямаше аргументи срещу този съперник. Травалия направи 8 аса срещу нито един на нашия тенисист, който допусна и 3 двойни грешки. Кузманов..

публикувано на 20.09.17 в 13:09
Елица Костова

Елица Костова отпадна от турнира в Мексико

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Тампико (Мексико), който е от най-високата категория на ITF и е с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Костова загуби от представителката на домакините Виктория Родригес с 6:7 и 2:6 след почти два часа игра. 27-годишната българка на..

публикувано на 20.09.17 в 11:44
„Байерн“ надигра с 3:0 „Шалке“

Хамес Родригес поведе „Байерн“ срещу „Шалке“

Колумбийският полузащитник Хамес Родригес изигра първия си мач като титуляр за „Байерн“ по впечатляващ начин и беше основна фигура за успеха с 3:0 над „Шалке“ в среща от 5-ия кръг на Бундеслигата. Хамес, който играе под наем от "Реал" (Мадрид), вкара второто попадение за баварците и участва в комбинацията, от която беше спечелена дузпа за 1:0...

публикувано на 20.09.17 в 09:08
„Интер“ завърши 1:1 при гостуването си на „Болоня“

„Болоня“ спря победната серия на „Интер“

Лидерът в италианското футболно първенство „Интер“ завърши 1:1 при гостуването си на „Болоня“ в първи мач от 5-ия кръг и прекъсна победната си серия от началото на сезона. Домакините поведоха на стадион "Ренато Дал'Ара" в 32-рата минута след гол на Симоне Верди. В 77-ата "нерадзурите" успяха да се доберат до равенството с попадение на Мауро..

публикувано на 20.09.17 в 08:17
Лионел Меси (вляво) вкара четири гола на „Ейбар“

Лионел Меси вкара четири на „Ейбар“

С четири гола на Лионел Меси „Барселона“ победи с 6:1 „Ейбар“ в мач от 5-ия кръг на испанското футболно първенство. Аржентинецът откри резултата в 20-ата минута, а след това се разписа в 59-ата, 62-рата и 87-ата. Другите два гола за каталунците вкараха Паулиньо и Денис Суарес, а за гостите от „Ейбар“ точен бе Серхи Енрик . Така Меси вече..

публикувано на 20.09.17 в 07:46
„Лестър“ победи „Ливърпул“ с 2:0 за Купата на Лигата в Англия

„Лестър“ срази „Ливърпул“ за Купата на Лигата

„Лестър“ изхвърли „Ливърпул“ на 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Отборът на Юрген Клоп изигра поредния си слаб мач и напусна надпреварата след поражение с 0:2. Шинджи Оказаки в 65-ата минута и Ислам Слимани в 78-ата донесоха успеха на „Лестър“. В друга среща „Тотнъм“ победи изключително трудно с минималното 1:0..

публикувано на 20.09.17 в 07:35