Проф. Петър Киров: Има един особен урок, който се учи в залата за борба

Проф. Петър Киров: Нашите състезатели не са научили още урока „Да бъдеш победител“
В предаването ни "Спортна среща" ви запознахме с катедрата в Националната спортна академия, свързана с един от най-българските спортове - борбата. За периода 1956-2014 състезателите в различните направления са спечелили 708 медала, 16 от тях са олимпийски титли.

Как се възприема този спорт сега у  нас, има ли интерес към него и защо на световното първенство, което се провежда в момента в Париж, не успяхме да спечелим медал? Тези въпроси коментира проф. Петър Киров – двукратен олимпийски шампион и преподавател в катедра „Борба и джудо“ във висшето спортно училище.

Подготовката за дадено състезание и участието са едната страна на въпроса, но самият финал и борбата за медала е другата страна на въпроса. Има един особен урок, който се учи точно в залата по борба. Всичко опира да подготовката, до нейното усъвършенстване до урока, който дава възможност да се качиш на най-високия пиедестал, категоричен е проф. Киров.