Федерер и Надал продължават напред в US Open

Рафаел Надал

Петкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) записа втора петсетова победа и се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис US Open. Поставеният под номер 3 Федерер надделя над Михаил Южний с 6:1, 6:7(3), 4:6, 6:4, 6:2 след малко повече от три часа и записа 17-а победа в 17 мача срещу руския си съперник.

В третия кръг той ще играе срещу номер 31 Фелисиано Лопес (Испания), който елиминира сънародника си Фернандо Вердаско с 6:3, 6:2, 3:6, 6:1.

Водачът в схемата и двукратен победител Рафаел Надал (Испания) също загуби сет, но стигна до третия кръг. Надал елиминира 121-вия в света квалификант Таро Даниел (Бразилия) с 4:6, 6:3, 6:2, 6:2. Даниел взе първия сет след единствен пробив в деветия гейм, след което отново излезе с пробив напред за 2:1 във втората част, но Надал веднага го върна, стигна до обрат и до края нямаше особени проблеми.
Испанецът допусна цели 24 непредизвикани грешки в първите два сета, но постепенно намери играта си и в третия и в четвъртия направи още само 11, за да стигне до 51-вата си победа за сезона.

Шампионът от 2009 година и номер 24 в схемата Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) също достигна до третия кръг след убедителен успех над квалификанта Адриан Менендес (Испания) с 6:2, 6:3, 7:6(3).
Дел Потро ще срещне 11-ия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания), който отстрани Дъстин Браун (Германия) с 6:1, 6:3, 7:6(3).