Кабрал: "Левски" ще се бори за титлата

Жерсон Кабрал вече е футболист на "Левски"
Снимка: levski.bg

Футболен клуб "Левски" привлече снощи своето 14-ото ново попълнение. Това е холандецът Жерсон Кабрал, който подписа договор с клуба за две години.

Кабрал е 26-годишен, играе на поста ляво крило. Юноша е на "Фейенорд", играл е още за "Твенте", "Ден Хааг", "Вилем", "Бастия".  През пролетта на тази година се подвизава като преотстъпен в "Спарта" (Ротердам). Има мачове за юношеските национални гарнитури на Холандия.

Жерсон Кабрал призна, че е запознат с обстановката на "Георги Аспарухов", тъй като е разговарял с бившия любимец Гари Родригес. Оказа се, че новото попълнение на 26-кратните шампиони на България и настоящият играч на "Галатасарай" са братовчеди.

Моят братовчед играеше за "Левски" - Гари Родригес. Той ми разказа доста хубави неща. Освен това забелязах,  че "Левски" взе доста качествени играчи. Стана ми ясно, че се гради нещо голямо и дойдох. Говорил съм с Делио Роси. Той е много искрен човек. Каза ми какво иска и очаква от мен. Готов съм да играя и да покажа качествата си. Щом съм в "Левски", значи целите ни са големи. Нормално е да се борим за титлата, каза Жерсон Кабрал.

Странен гол на Коста носи успех на Испания

С късметлийски гол на Диего Коща след почивката Испания победи Иран с 1:0 във втората си среща на Мондиал 2018 и с първата си победа на Световното първенство събра 4 точки и се изравни с Португалия на върха във временното класиране в група "В". Азиатците останаха с 3 точки на третото място, а Мароко е последен без актив и без шансове за осминафиналите...

публикувано на 20.06.18 в 23:14

Иван Иванов: Бразилия е фаворит за титлата, но аз съм за Португалия

Защитникът Иван Иванов заяви, че големият фаворит за титлата на Световното първенство е отборът на Бразилия. Футболист №1 на България за 2013 година призна, че симпатизира на Португалия заради Кристиано Роналдо. „Големият фаворит за титлата за мен е отборът на Бразилия, който има по-силен състав и от онзи, който спечели Световното през 2002 година...

публикувано на 20.06.18 в 21:18

Роналдо: Най-важното бяха трите точки

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо изрази радостта си от победата над Мароко с 1:0, след която европейските шампиони се доближиха до осминафиналите на Мондиал 2018. След като отбеляза хеттрик срещу Испания в първия си мач на Световното първенство, днес Роналдо донесе трите точки на..

публикувано на 20.06.18 в 21:02

Луис Суарес класира Уругвай и Русия за осминафиналите

Отборите на Уругвай и Русия се превърнаха в първите, които се класират за осминафиналите на Световното първенство по футбол, след като южноамериканците победиха Саудитска Арабия с 1:0 в Ростов на Дон. Вчера домакините от Русия победиха Египет с 3:1, като по този начин Сборная и Уругвай вече имат по шест точки в група А и са сигурни за..

публикувано на 20.06.18 в 20:59

Бенатия недоволен от съдийството срещу Португалия

Защитникът Мароко Мехди Бенатия смята, че в мача срещу Португалия (0:1), съдиите са направили няколко грешки в полза на съперника. "Мисля, че съдията допусна няколко ключови грешки, за няколко минути можеше да отсъди на няколко пъти дузпа за нас. Поне съдиите могат да използват системата за видео помощ (VAR). Казах на съдията за това, но той ме..

публикувано на 20.06.18 в 20:57
Делио Роси

"Левски" бие, Роси не е доволен

Треньорът на "Левски" Делио Роси заяви, че отборът все още не е напълно окомплектован след победата над третодивизионния "Хебър" в Пазарджик с 4:0 в първата проверка на "сините" от лятната подготовка. "За мен тези контроли са само тренировки. В този момент от подготовката, когато има сериозна работа и краката тежат, няма какво точкова да се види в един..

публикувано на 20.06.18 в 20:53

"Лудогорец" стартира с победа в Австрия

"Лудогорец" победи "Вакер" (Инсбрук) с 2:1 (1:0) в първата си контролна среща на лагера в Австрия. Мениджърът Пауло Аутори пусна два състава през двете полувремена, а голмайсторът на разградчани Клаудиу Кешерю откри резултата в 11-ата минута с хубав удар по тревата от около 17-18 метра след пас на Вандерсон. Джоди Лукоки, Якуб Сверчок и Густаво Кампаняро..

публикувано на 20.06.18 в 20:52