Валтери Ботас остава още сезон в "Мерцедес"

Валтери Ботас
ЕПА/БГНЕС

Валтери Ботас продължи договора си с "Мерцедес" и ще кара през 2018-а година редом до Люис Хамилтън, обявиха от отбора от Формула 1. 28-годишният финландец се присъедини към тима като заместник на Нико Розберг и в момента е трети в класирането при 41 точки изоставане от британския си съотборник.
Сделката беше очаквана, след като на няколко пъти през последните месеци директорът на отбора Тото Волф заяви, че няма какво да се мисли по този въпрос. По време на паузата във Формула 1 той добави, че двете страни са се споразумели и остава да бъдат уточнени дребни детайли.

Дадохме на Валтери голям шанс тази година, защото той се присъедини към нас в последния момент. Той трябваше да бъде съотборник с най-добрия пилот във Формула 1. Като вземем всичко това предвид, неговите резултати са повече от впечатляващи, така че изобщо не се съмнявахме, че той ще остане, каза още Тото Волф.

Григор Димитров

Григор Димитров с трета победа в Лондон!

Григор Димитров постигна трета победа в група "Пийт Сампрас" във финалния турнир на асоциацията на професионалните тенисисти в Лондон. Този път той беше още по-категоричен срещу испанеца Пабло Кареньо Буста - 6:1 и 6:1 за точно 1 час. Това бе най-бързата победа от началото на турнира, а трябва да добавим, че имаше и около 5 минути за 2 медицински..

обновено на 18.11.17 в 02:30
Николай Митов

Треньорът на "Септември": Липсва ни опит, затова губим

На "Септември" липсва опит и постоянство и затова губим мачове . Това призна след загубата с 1:4 от състава на "Славия" в мач от 16-ия кръг на футболното ни първенство Николай Митов , старши-треньор на "Септември. Не ми хареса поведението ни през последните 10-15 минути от мача. Заслужена победа на "Славия". Изпуснахме момента да поведем в резултата и..

публикувано на 17.11.17 в 23:15
Венцислав Стефанов

Шефът на "Славия" за Любо Пенев: Всеки има право да се изложи

Президентът на "Славия" Венцеслав Стефанов е изненадан от кандидатурата на Любослав Пенев за президент на Българския футболен съюз. Да е жив и здрав Любо. Всеки има право да се изложи. Не знам какво може да предложи като алтернатива на Боби Михайлов. Много години бе толериран и гален от Михайлов и сега Боби ще си носи кръста с тези негови приятели в..

публикувано на 17.11.17 в 22:24
волейбол - първенство мъже

ЦСКА победи с 3:1 гейма "Левски" във волейболното първенство

Отборът на ЦСКА победи този на "Левски" с 3:1 гейма (25:21, 24:26, 25:21, 25:21) в 8-ия кръг на Суперлигата на България по волейбол при мъжете. След успехът в зала "Васил Симов" играчите на Александър Попов излязоха на 3-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 17 точки. "Левски" остава на 9-о място с 3 победи, 5 загуби и 8 точки...

публикувано на 17.11.17 в 22:02

Бронзов медал за България на световното първенство по скокове на батут в София

Валентин Стоянов и Мартин Димитров спечелиха бронзовите медали в дисциплината синхронни скокове при момчета 11-12 години. В същия финал участва и още един български тандем. Максим Ангелов и Димитър Георгиев заеха 5-то място с оценка  43.450 т. Световната титла спечели съставът на Великобритания Тейлър Кол Дайер и Райн Браун, който..

публикувано на 17.11.17 в 21:08
Владимир Зографски

Зографски извън първия старт за световната купа по ски-скок

Българинът Владимир Зографски не успя да преодолее квалификациите в първия старт за сезона от Световната купа по ски-скок във Висша (Полша). Зографски се нареди на 53-о място в пресявките на голямата шанца с 94.8 точки след опит от 110.5 метра. Той остана само на точка от класиране в топ 50, което дава право на участие в основното състезание в неделя...

публикувано на 17.11.17 в 20:45
Димитър Бербатов

Бербатов дебютира с реми в Индия

Димитър Бербатов дебютира в индийската Суперлига с екипа на "Керала Бластърс". В първия мач тимът бе домакин на препълнения стадион с капацитет почти 40 000 места на шампиона "Атлетико де Колката", а срещата завърши 0:0. Преди двубоя организаторите създадоха неповторима атмосфера с няколко минутно светлинно шоу. Музика и ефекти добавиха..

публикувано на 17.11.17 в 20:36