Красен Кралев: Модернизацията на имотите в новото дружество минава през публично-частното партньорство

Снимка: ММС

Министерският съвет одобри създаването на ново държавно дружеството - "Сердика спортни имоти" ЕАД. Капиталът на структурата, на която държавата е едноличен собственик, се формира чрез апортиране на имотите - спортен комплекс "Българска армия"; спортно-тренировъчна база - Панчарево; спортен комплекс "Червено знаме" и част от спортен комплекс "Къро".

Имотите са собственост на министерството на младежта и спорта и до този момент не са включени в капитала на нито едно от съществуващите дружества, на които министерството е принципал. Тяхното състояние е много лошо и включването им в тази структура е единствения начин за тяхната реконструкция чрез публично- частно партньорство, това сподели специално за предаването „На финала“ министърът на младежта и спорта Красен Кралев.

Първата задача на мениджмънта на новото дружество е да обяви в срок от 3 седмици процедурата по отдаване под наем на стадион "Българска армия" и спортно-тренировъчна база "Панчарево".

ФИФА разследва жестовете на швейцарски национали

Световната футболна централа (ФИФА) започна дисциплинарна процедура срещу швейцарските национали Гранит Джака и Джердан Шакири заради жестове, които те направиха при радостта си след вкараните голове във вратата на Сърбия при победата с 2:1 в мача от втория кръг в група „Е“ на световното първенство по футбол в петък. Джака и Шакири, които са..

публикувано на 24.06.18 в 10:16

Днес на Световното първенство

В неделя завършват двубоите от втория кръг на груповата фаза на 21-ото Световно първенство по футбол. За последен път днес ще има среща от 15:00 и 18:00 часа. Програмата за 24 юни 2018 г. От 15:00 часа Англия – Панама, група „G“ в Нижни Новгород От 18:00 часа Япония – Сенегал, група „Н“ в Екатеринбург От 21:00 часа..

публикувано на 24.06.18 в 10:15
Волейболистките ни на финал в Лима след 3:0 над Перу

Женският ни национален отбор по волейбол се класира за финала в турнира от второто ниво на Лигата на нациите в Лима след успех над домакина Перу с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18). В другия полуфинал Колумбия надигра Пуерто рико с 3:1. Мачът  България - Колумбия ще се играе след полунощ наше време, а победителят влиза от следващия сезон сред най-добрите..

публикувано на 24.06.18 в 09:28
Лионел Меси бе изобразен и на картина

Изработиха Меси от… шоколад

Московска сладкарска фирма направи статуя от шоколад в цял ръст на Лионел Меси по повод рожднeя ден на аржентинската футболна звезда. Петима майстори са изработили 60-килограмовата фигура след почти седмица работа, която ще бъде подарена на Меси, който днес навършва 31 години. „Когато разбрахме, че Меси има рожден ден на 24 юни, решихме да..

публикувано на 24.06.18 в 09:25
Йоахим Льов

Йоахим Льов: Имахме и късмет, но заслужено победихме

Селекционерът на германския национален отбор по футбол Йоахим Льов определи като истински трилър мача срещу Швеция от втория кръг. Защитаващият титлата си Бундестим стигна до драматичен успех с 2:1 в петата минута на добавеното време с гол от фаул на Тони Кроос, въпреки че бе с човек по-малко на терена след червения картон на Жером Боатенг малко..

публикувано на 24.06.18 в 09:10
Германия оцеля на световното след 2:1 над Швеция

Отборът на Германия оцеля на световното първенство по футбол в Русия, като надигра Швеция с 2:1 и победен гол 10 секунди преди края на добавените от съдията 5 минути на мача от шеста група в Сочи. Златният гол за германците вкара Тони Крос с фалцов удар. Равен резултат оставяше минимални шансове на Германия да продължи на първенството, а загуба от..

публикувано на 23.06.18 в 23:33
„Лудогорец“ завърши 1:1 с азербайджанския „Карабах“

„Лудогорец“ прави реми в контрола, ЦСКА-София бие японци

Отборът на „Лудогорец“ завърши 1:1 с азербайджанския „Карабах“ в контролна среща по футбол, която се игра в Австрия. Първото попадение бе дело на Якуб Шверчок в 36-ата минута. В 52-ата Дани Китана изравни, а в 68-ата минута Клаудио Кешерю пропусна дузпа. В първата си контрола на австрийска земя шампионите се наложиха над „Вакер“ (Инсбрук) с 2:1...

публикувано на 23.06.18 в 20:45