Томас Бах: Решението за летните олимпийски игри е победа за всички

Томас Бах

Решението за избора на Париж за домакин на летните олимпийски игри през 2024-а година и на Лос Анджелис за 2028-а е победа за всички, заяви президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах, цитиран от пресслужбата на организацията.

Както е известно, французите и американците нямаха конкуренция и получиха домакинствата вследствие на ратифициране на тристранно споразумение с МОК по време на 131-вата сесия на организацията.

Поздравявам Париж и Лос Анджелис за историческото двойно разпределение на домакинства. От това печелим всички - и двата града, и МОК. Не мога да си представя как ситуацията би могла да се разиграе по-добре от това. Олимпийските игри са обезпечени за следващите 11 години и движението ще остане стабилно, заяви Бах по време на церемонията.

Това са два големи града от две велики страни, които имат богата олимпийска история. И двата града се отнасят с ентусиазъм към игрите и повдигат по забележителен начин олимпийския дух, добави той.

Анисе в борба за топката с Калинич

"Милан" победи "Лудогорец и в реванша

"Лудогорец" отпадна от турнира Лига Европа след втора загуба от "Милан" - този път с 0:1 на стадион "Джузепе Меаца". Пръвата среща в Разград завърши 3:0 за италианския отбор. Сега единствения гол вкара Фабио Борини в 21-ата минута. Останалите резултати в реваншите:"Локомотив" (Москва) - "Ница" 1:0, "Атлетико" (Мадрид) -"Копенхаген" 1:0, "Динамо" (Киев) -..

публикувано на 23.02.18 в 09:24
Елица Костова

Елица Костова е четвъртфиналистка в Калифорния

Елица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира в Ранчо Санта Фе (Калифорния) с награден фонд от 25 хиляди долара.  Тя победи във втория кръг американката Даниел Лао с 4:6, 6:1 и 6:3 за 2часа и 34 минути.   В първия сет Костова имаше преднина от 4:3, но загуби три поредни гейма. Във втората част Костова игра много силно и даде само гейм на..

публикувано на 23.02.18 в 08:56
Келси Серва

Нова титла за Канада в ски-кроса

Олимпийската вицешампионка от Сочи 2014 Келси Серва (Канада) спечели титлата в дисциплината ски-крос в свободния стил за жени в Пьончан. Втора финиширя сънародничката й Британи Фелан, а трета е Фани Смит от Швейцария.   Серва поведе още от началото и пресече първа финала, докато Фелан направи впечатляващо спускане във втората част на трасето и стигна до..

публикувано на 23.02.18 в 08:50
Алина Загитова

15-годишна спечели първата титла за руснаците в Пьончан

Европейската шампионка Алина Загитова спечели олимпийската титла по фигурно пързаляне в Пьончан - първа титла за руснаците на тези игри. След волната програма15-годишната Загитова събра общо 239.26 точки.   Среброто заслужи нейната сънародничка - двукратната световна шампионка Евгения Медведева с 238.26 точки, а трета се нареди канадката Кейтлин Озмънд с..

публикувано на 23.02.18 в 08:37
Станимир Стоилов

„Астана“ напусна Европа с 3 гола като гост

Казахстанският шампион „Астана“ с треньор Станимир Стоилов напусна достойно турнира по футбол Лига Европа, след като завърши 3:3 при гостуването на „Спортинг“ (Лисабон). Португалците спечелиха с 3:1 първата среща и до първия час в този мач водеха със същия резултат. Два гола за казахстанците в последните 30 минути затвърдиха мнението, че „Астана“..

публикувано на 22.02.18 в 23:18
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви на четвъртфинал в Базел

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира от световните Суперсерии по бадминтон в Базел (Швейцария) с награден фонд 150 хиляди долара. Българките, които са водачки в схемата, победиха в първия си мач от турнира Джули Фине-Ипсен и Рике Сьоби (Дания) с 21:9, 21:12 за 34 минути. Следващите съпернички на..

публикувано на 22.02.18 в 21:09
Руският „Локомотив“ на осминафинал в Лига Европа

Отборът на „Локомотив“ (Москва) се класира за осминафиналите на турнира по футбол Лига Европа, след като победи с 1:0 „Ница“ и спечели двубоя с общ резултат 4:2. „Локомотив“, който е лидер в руската Премиер лига с осем точки аванс пред „Зенит“, вкара единствения гол след половин час игра. След продължително разбъркване в наказателното поле на..

публикувано на 22.02.18 в 21:05