Томас Бах: Решението за летните олимпийски игри е победа за всички

Томас Бах

Решението за избора на Париж за домакин на летните олимпийски игри през 2024-а година и на Лос Анджелис за 2028-а е победа за всички, заяви президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах, цитиран от пресслужбата на организацията.

Както е известно, французите и американците нямаха конкуренция и получиха домакинствата вследствие на ратифициране на тристранно споразумение с МОК по време на 131-вата сесия на организацията.

Поздравявам Париж и Лос Анджелис за историческото двойно разпределение на домакинства. От това печелим всички - и двата града, и МОК. Не мога да си представя как ситуацията би могла да се разиграе по-добре от това. Олимпийските игри са обезпечени за следващите 11 години и движението ще остане стабилно, заяви Бах по време на церемонията.

Това са два големи града от две велики страни, които имат богата олимпийска история. И двата града се отнасят с ентусиазъм към игрите и повдигат по забележителен начин олимпийския дух, добави той.

Ромулу Лукаку вкарва втория гол

Белгия - Панама 3:0

Отборът на Белгия победи дебютантите на световно първетство по футбол от Панама с 3:0 в първия мач от седма група на първенството в Русия. Головете на олимпийския стадион в Сочи отбелязаха Дрийс Мертенс в 47-ата минута и Ромелу Лукаку в 69-ата и 75-ата. Въпреки надмощието си белгийците не успяха да го мотериализират през първото полувреме, но през..

публикувано на 18.06.18 в 20:57
Отборът на Исландия предизвика зрителски рекорд

Почти цялото население на Исландия гледало мача с Аржентина

Официалните пипълметрични данни от събота в Исландия показаха, че 99,6 процента от хората, които са гледали телевизия в следобедните часове, са наблюдавали срещата с Аржентина от световното първенство. Всички останали телевизионни програми по това време са събрали общо едва 0,4 процента аудитория. Срещата между Исландия и Аржентина, която..

публикувано на 18.06.18 в 17:24
Гранквист бележи победния гол от дузпа

Швеция спечели след намеса на системата за видеоповторение

Отборът на Швеция спечели първия си двубой на 21-ото Световно първенство по футбол в Русия. В мач от група “F” избраниците на селекционера Яне Андершон победиха с 1:0 Южна Корея в Нижни Новгород. През първата част най-чистото положение изпуснаха скандинавците. В 20-ата минута централният нападател Маркус Берг не успя да преодолее..

публикувано на 18.06.18 в 17:00

Димитров започна на трева със загуба на двойки

Григор Димитров откри сезона на трева със загуба на турнира „Куинс клъб“ в Лондон. Българинът и Райън Харисън от Съединените щати отстъпиха в мач на двойки над британците Кайл Едмънд и Нийл Скупски с 6:3, 6:7(2), 3-10. Димитров и Харисън спечелиха седем поредни гейма от 2:3 в първата част до 3:1 във втория сет. Българинът и..

публикувано на 18.06.18 в 16:13
Борислав Михайлов

България приема световна купа по футбол за деца в неравностойно положение

България ще бъде домакин на световната купа по футбол за деца в неравностойно положение, която фондация SATUC възнамерява да проведе през месец август тази година. Това стана ясно днес след срещата между президента на Български футболен съюз Борислав Михайлов и принцесата на Катар Шейкха Ал Тани, която е основател на SATUC (Sheikha Al Thani..

публикувано на 18.06.18 в 14:35
Красимир Балъков

Красимир Балъков остава в „Етър“

Красимир Балъков остава начело на „Етър“ като главен мениджър и е амбициран тимът да бъде още по-силен през новия сезон. Балъков бе представен на специална пресконференция от члена на клубната управа Александър Нанков. „Етър“ завърши една успешна година, натрупахме опит, който бе важен за нас. Заслугата е на футболистите и треньорите. Ние..

публикувано на 18.06.18 в 14:21
Жозе Моуриньо

Моуриньо сигурен, че Германия и Бразилия ще продължат

Жозе Моуриньо е сигурен, че фаворитите за титлата Германия и Бразилия ще подобрят играта си в хода на Мондиал 2018. Бундестимът, който е световен шампион, загуби с 0:1 от Мексико в Москва, докато "селесао" направи равенство 1:1 с Швейцария в Ростов. "Те ще продължат напред и ще покажат най-доброто, на което са способни във фазата на..

публикувано на 18.06.18 в 13:54