„Левски“ се промъкна в продълженията във 2-ия кръг за Купата на България

Снимка: Спортал

Отборът на „Левски“ се промъкна във 2-ия кръг на турнира за Купата на България по футбол след победа с 1:0 над втородивизионния „Ботев“ (Гълъбово) след продължения. Единственото попадение вкара Антонио Вутов в 111-ата минута след подаване на Серджиу Буш.

Отборът от средата на Втора лига почти не даде възможност на далеч по-именития си отбор да създава напрежение пред вратата на Марин Орлинов, а до 80-ата минута „сините“ нямаха реален опасен удар. Холмар Ейолфсон, Антони Белмон и Жерсон Кабрал направиха официален дебют за столичани, като и тримата не бяха кой знае колко впечатляващи. След началото на продълженията отборът от София започна да стреля по-често, като няколко пъти удари на Вутов минаха встрани. Едно положение имаше и за домакините, но шутът на Димитър Коларов мина над гредата. Вутов все пак вкара в 111-ата минута, след като се промуши между двама бранители на „Ботев“, получи топката от Буш и я прати зад вратаря Орлинов.