Българките играят срещу Русия последния мач от груповата фаза на европейското първенство по волейбол

| обновено на 25.09.17 в 16:14
Снимка: ФИВБ

Женският ни национален отбор по волейбол продължава с доброто си представяне в Баку, като спечели първия гейм срещу Русия с 25:21 точки. Във втората част нашите момичета отстъпиха с 20:25, а в третата отново победиха с 25 на 23 точки. Това е последният мач и за двата отбора в груповата фаза -  от трета група на първенството. Преди това българският тим победи Украйна с 3:2 гейма и Турция с 3:2 гейма, а днешната среща с рускините решава първото място в групата, което дава място директно на четвъртфиналите. Загубилият отбор ще играе допълнителни мачове в плейофите срещу завършилия на трето място състав в първа група. А кой ще бъде този тим от първа група, ще стане ясно по-късно днес, когато се играе срещата между Германия и Азербайджан. Този двубой започва в 17.00 часа, а от 19.30 часа е последният за деня мач между Турция и Украйна. Победителите от тази среща ще играят с вторият тим от първа група, а загубилият отбор ще напусне първенството.