от 18.00 часа

Нулево равенство за „Берое“ и „Левски“

Снимка: БФС

Отборите на „Берое“ и „Левски“ не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в последния мач от 10-ия кръг в Първа професионална футболна лига. Двата тима създадоха по няколко голови възможности. За домакините най-чистите положения се откриха пред Мартин Камбуров, но опитният нападател така и не успя да отбележи гол.

“Сините” опитваха да застрашат Душан Перниш с удари от далечна дистанция. През първото полувреме вратарят на старозагорци отрази мощен удар на Жорди Гомес, а след почивката точността си изпробваха Роман Прохазка и влезлият като резерва Жерсон Кабрал, но отново Перниш спаси врата си.

С днешното равенство „Левски“ спря негативната серия от пет поредни загуби при гостуването си в Стара Загора. Със спечелената точка играчите на Делио Роси останаха на четвъртата позиция с 18 точки, с една по-малко от третия „Верея“, „Берое“ е пети със 17.