Елица Костова се класира за втория кръг на турнира в Темпълтън

Елица Костова

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Темпълтън (САЩ) с награден фонд 60 хиляди долара.
Костова се наложи категорично преминалата през квалификациите представителка на домакините Сабрина Сантамария с 6:1, 6:3 за 93 минути. Българката взе девет от първите десет гейма по пътя си към успеха.
С победата тя си осигури 8 точки за световната ранглиста и 911 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу друга квалификантка Алиса Клейбанова (Русия). 28-годишната московчанка достигна до 20-ото място в световната ранглиста през февруари 2011 година, но в момента е 629-а в света.
Друга българка Сесил Каратанчева загуби на старта от поставената под номер 6 Наоми Броуди (Великобритания) с 0:6, 1:6.