"Ботев" (Пд) - "Септември" 5:0 в отложен мач

"Ботев" (Пд)

"Ботев" (Пд) разгроми с 5:0 "Септември" (Сф) в отложен мач от четвъртия кръг на Първа лига. Четири гола за успеха на домакините вкара бразилецът Фернандо Виана.

"Канарчетата" започнаха устремно двубоя и още в първата минута след многоходова атака. Йордан Минев отправи удар, но топката се отби в тялото на противников бранител. В 7-ата минута Дуде Ндонгала стреля от фаул, топката се отби в напречната греда и излезе в аут. Две минути по-късно Дуде Ндонгала падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с Антони Иванов, но беше си повел дълго топката и нямаше основания де бъде отсъдено нарушение срещу него. Гостите отвърнаха с опасна атака в 10-ата минута, когато Жеан Патрик получи извеждащ пас на опасна позиция, но стражът на домакините Иван Чворович и изчисти топката. Серкан Юсеин стреля от 30 метра в 15-ата минута, но вратарят на "Септември" Янко Георгиев хвана топката. Гостите отвърнаха с опасна атака. В 23-ата минута Крис Гади подаде на Мартин Тошев, който беше в наказателното поле на "жълто-черните", но ударът му бе неточен. "Ботев" поведе в 25-ата минута, когато Дуде Ндонгала центрира отляво, а Фернандо Виана вкара за 1:0. Четири минути по-късно Лъчезар Балтанов стреля неточно от дъгата на наказателно поле. Постепенно темпото на игра спадна и играчите на двата отбора не застрашиха сериозно вратите на съперника.

В началото на второто полувреме в игра за "Ботев" влезе Тодор Неделев, който бе оставен резерва заради участието си в двата мача на националния отбор на България в световните квалификации срещу Франция и Люксембург. В 57-ата минута Лъчезар Балтанов подаде на Дуде Ндонгала, който напредна по лявото крило, влезе навътре и и с удар по диагонала вкара второто попадение за домакините. Две минути по-късно Филипе Бризола преодоля вратаря на гостите, пусна топката към голлинията, но Петър Генчев я изби. Фернандо Виана окончателно уби интригата в мача с второто си попадение. Той се разписа за 3:0 в 64-ата минута. Фернандо Виана покачи на 4:0 в 73-ата минута след бърза атака и подаване на Лазар Марин. В 84-ата минута пак Фернандо Виана вкара четвъртото си попадение, оформяйки крайното 5:0 за "Ботев". С успеха "Ботев" се изкачи на петото място във временното класиране със 17 точки, а със 7 "Септември" остава 13-и.

Отложена среща от 4-ия кръг на Първа лига:
"Ботев" (Пд) - "Септември" (Сф) 5:0
Голмайстори: 1:0 Фернандо Виана (25), 2:0- Дуде Ндонгала (57), 3:0-Фернандо Виана (64),4:0- Фернандо Виана (73), 5:0- Фернандо Виана (84)

"Ботев": Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Йордан Минев (67- Лазар Марин), Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (70-Алваро Юлияно), Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала,  Фернандо Виана, Густаво  Алфонсо (54- Тодор Неделев).
"Септември": Янко Георгиев, Румен Трифонов, Янко Сандански, Борис Галчев, Елтон Дос Рейс, Жеан Патрик (60-Васил Калоянов), Крис Гади (75- Йордан Тодоров), Мартин Тошев (66- Иван Тилев), Петър Генчев, Стоян Предев, Антони Иванов.

Съдия: Волен Чинков, помощници: Веселин Мишев, Драгомир Милев
Жълти картони: Антони Иванов и Янко Сандански ("Септември")