Григор Димитров загуби четвъртфинала в Шанхай от Рафаел Надал

Григор Димитров

Григор Димитров загуби четвъртфиналния мач на тенис-турнира в Шанхай от водача в световната ранглиста - испанеца Рафаел Надал, с 4:6, 7:6 и 6:3 след 2 часа и половина игра. По един пробив в първия и в третия сет бе достатъчен за испанеца да ги спечели, а в тайбрека на втората част Димитров направи 5 поредни точки след като губеше с 2:4. Това беше 10-а загуба на нашия тенисист от Надал в 11-ия им мач.

Със спечелените 180 точки Григор увеличи шансовете си за участие във финалния турнир на осемте най-добри за годината в Лондон от 12 до 19 ноември.

Жил Симон

Жил Симон с титла във Франция

Жил Симон спечели титлата на турнира по тенис в Мец (Франция) от сериите АТП 250 с награден фонд над 500 000 евро. Французинът зарадва местната публика с победа на финала над германеца Матиас Бахингер със 7:6(2), 6:1 за час и 19 минути игра. Симон реализира 10 аса, осъществи три брейкпойнта и допусна само една двойна грешка. Титлата за французина е негова..

публикувано на 23.09.18 в 19:52
Марек Хамшик

Словак с 400 мача за "Наполи"

Отборът на "Наполи" победи с 3:1 като гост състава на "Торино" в мач от петия кръг на Серия "А" в Италия. Лоренцо Инсиние отбеляза още в 4-ата минута. В 21-ата минута Симоне Верди вкара втори гол. Пет минути след подновяването на играта Андреа Белоти намали, а в 59-ата минута Инсиние отново даде преднина от два гола на гостите от Неапол. За Марек Хамшик..

публикувано на 23.09.18 в 19:48
Анхел Ди Мария

"Пари Сен Жермен" с шеста поредна победа

Шампионът на Франция по футбол "Пари Сен Жермен" продължава с убедителния си старт в Лига 1, след като записа шеста поредна победа. Този път жертва на столичани стана тимът на "Рен", който отстъпи като домакин с 1:3. С победата парижани продължават с максимален актив от 18 точки, с 5 пред втория "Лил", докато "Рен" е на 13-о място в подреждането със 7..

публикувано на 23.09.18 в 19:44
Галин Иванов

"Славия" потопи "Черно море"

Отборът на "Славия" спечели гостуването си във Варна срещу "Черно море" с 2:1. За "белите" голове вкараха Чунчуков (13) и Галин Иванов (46), а за домакините точен бе Мартин Минчев в 39-ата минута. В края на мача пък героят за България Радослав Василев, който отбеляза срещу Норвегия при успеха с 1:0 от Лигата на нациите, бе изгонен за втори жълт..

публикувано на 23.09.18 в 19:40
Каролина Плишкова

Плишкова с титла в Токио

Каролина Плишкова победи изненадващо шампионката от откритото първенство на САЩ Наоми Осака с 6:4, 6:4 и спечели титлата на турнира в Токио. Японката, която беше категоричен фаворит с десетте си поредни победи преди финала на родна почва, не изглеждаше в най-добрата си форма и позволи на чехкинята да спечели след едва час и четири минути. Плишкова, бивша..

публикувано на 23.09.18 в 19:01
Шампионката при жените получава купата.

Рекорд при жените на "Витоша моята планина"

Кристина Иванова ("Младост" Благоевград) спечели с рекорд надпреварата при жените петото издание на популярното планинско бягане на 16 км "Витоша моята планина". Тя финишира за недостижимите през годините 1:33,24 часа.  Досегашното най-добро постижение при жените бе 1:34,03 мин на Милица Мирчева. При дамите днес втора е Маринела Нинева (КЛА..

публикувано на 23.09.18 в 18:53
Джулия Гато-Монтиконе

Германка спечели турнира по тенис в Добрич

Германската квалификантка Каролине Вернер спечели международния турнир по тенис на червени кортове в Добрич с награден фонд 25 хиляди долара. 22-годишната Вернер победи на финала поставената под номер 2 Джулия Гато-Монтиконе с 6:4, 3:6, 7:5 след 2:20 часа игра. Така германката заслужи първа титла в кариерата си в турнирите на ITF. Вернер взе първия сет с..

публикувано на 23.09.18 в 18:49