Андерс Иниеста: Нямам намерение да напускам "Барселона"

Футболистът на "Барселона" Андрес Иниеста заяви, че няма да напусне каталунския клуб, след като подписва доживотен договор. Според испанеца, той може да играе още няколко години на високо ниво.

Искам да играя още няколко години в "Барселона". Не знам как ще се почувствам след няколко месеца, но в момента всичко е наред. Надявам се, че това ще продължи. Много съм благодарен на клуба, че разчита на мен. Не е лесно да се доверите на един човек толкова дълго време. Понякога в различни изявления имаше двусмислени моменти, които доведоха до недоразумения. Но постигнахме споразумение. Когато и двете страни искат едно, няма причина да не се съгласяваме. Хората ме познават добре. Никога не бих помислил да напусна "Барселона", заяви 33-годишният халф.

Информацията е на БТА.

Фернандо Каранга

ЦСКА-София победи "Берое" с 6:0

ЦСКА-София победи "Берое" с 6:0 в предпоследния мач от 20-ия кръг на футболното ни първенство в първа лига. Срещата бе пред празни трибуни заради наказанието на домакините. С три гола се отличи Фернандо Каранга в 43-ата, 45-ата и 52-ата минута, а другите три отбелязаха Кирил Десподов в 11-ата, Тиаго Родригес в 78-ата и Станислав Манолев в 88-ата. Преди..

публикувано на 10.12.17 в 19:47

"Верея" - "Витоша" 1:1

Отборите на "Верея" и "Витоша" завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на футболното първенство в първа лига. Това беше петото равенство за столичния състав при нито една победа и 15 загуби. На стадион "Трейс арена" в Стара Загора гостите поведоха с гол на Ивайло Лазаров в 32-ата минута, а "Верея" изравни в 83-ата - точен бе Валери Домовчийски.

публикувано на 10.12.17 в 17:05
Марсел Хиршер

Хиршер с първа победа за сезона

Австриецът Марсел Хиршер записа първа победа за сезона, след като спечели слалома, валиден за световната купа по ски-алпийски дисциплини, във Вал Д'Изер (Франция). Носителят на купата през последните шест сезона и действащ световен шампион в дисциплината бе едва осми след първия манш, но във втория изпревари всички в силния снеговалеж. На 39 стотни от..

публикувано на 10.12.17 в 16:25
Джулия Терзийска

Терзийска спечели и индивидуалната титла в Хамамет

След като вчера спечели титлата при двойките, днес Джулия Терзийска вече е и индивидуална шампионка от тенис-турнира в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. В двучасов финален мач тя победи започналата от квалификациите рускиня Александра Кулик с 2:6, 6:4 и 6:2.  С победата нашата тенисистка заслужи 12 точки за световната ранглиста и 2352..

публикувано на 10.12.17 в 15:58

"Дунав" и "Локомотив" (Пд) завършиха 2:2

Отборът на "Дунав" записа шесто равенство от началото на първенството, след като изпусна да победи пловдивския "Локомотив". Русенци поведоха на своя стадион с 2:0, но не успяха да съхранят преднината. Така с актив от 15 точки "Дунав"остава на предпоследното място във временното класиране на първа футболна лига. Голмайстори: 1:0 Юлиян Ненов (46 мин.), 2:0..

публикувано на 10.12.17 в 15:44

Отборът на "Торонто" спечели титлата в Мейджър сокър лийг

Торонто спечели историческа шампионска титла в Мейджър сокър лийг след успех във финала над Сиатъл Саундърс с 2:0. Едва за трети път финал на плейофите в МЛС се провежда втора поредна година между еднакви отбора.   Миналата година двата отбора не си отбелязаха гол и Сиатъл вдигна купата след дузпи, но сега Торонто ликува още..

публикувано на 10.12.17 в 10:54

"Валенсия" с ценен успех срещу "Селта"

Валенсия спечели ценен успех с 2:1 при домакинството си срещу Селта Виго в двубой от 15-ия кръг в шампионата на Испания. В 28-ата минута "бяло-черните" поведоха с гол с глава на Симоне Дзадза, който беше точен след центриране от корнер на Даниел Парехо. В 46-ата минута Яго Аспас изненадващо изравни с удар от близо. Валенсия трябваше да чака..

публикувано на 10.12.17 в 10:09