Юношите ни с трета загуба в евроквалификациите

юноши
Снимка: bfunion.bg

Отборът на България остана на последното място в 11-а квалификационна група за европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, след като отстъпи с 1:2 пред връстниците си от Азербайджан в мач, игран на стадиона в Горна Оряховица. Българите са с три загуби от три мача, а Азербайджан завърши трети с единствената си победа в квалификациите.

България игра в състав: Марио Усков, Габриел Земярски, Томислав Папазов, Йоан Бауренски, Стоян Вергиев, Ияд Хамуд (40-Владимир Николов), Кирил Янакиев, Димитър Балинов, Мартин Петков (58-Иван Василев), Георги Бабалиев (40-Християн Чипев) и Мартин Минчев.

Азербайджан отбеляза първия гол в 18-та минута с попадение на капитана Туран Вализада, който се разписа и за крайното 2:1 в 80-та минута на срещата. За българите точен в 45-та минута беше юношата на "Септември" - Владимир Николов, който получи асистенция от Мартин Петков от "Левски".

Победител в квалификациите стана националният отбор на Република Ирландия, който остана без грешка в 11-а квалификационна група в България след победа с 3:1 над подгласника Украйна. И двата отбора продължават напред към елитния квалификационен кръг за Евро 2018.

Европейски квалификации по футбол за юноши до 17 години, последни мачове от 11-а група:

Украйна - Република Ирландия  1:3
Азербайджан - България  2:1

1. Република Ирландия  3  3 0 0  12:1  9 точки
2. Украйна  3  2 0 1  10:4  6
3. Азербайджан  3  1 0 2  3:13  3
4. България  3  0 0 3  1:8  0