„Малмьо“ стана шампион на Швеция

Футболистите на "Малмьо" спечелиха титлата в Швеция

„Малмьо“ стана шампион по футбол на Швеция за четвърти път в последните пет години, след като преодоля дефицит от един гол и надви ИФК „Норшьопинг“ с 3:1 като гост.

Така отборът събра 60 точки от 27 мача и вече води с 10 пункта пред АИК (Стокхолм), а до края на шведското първенство остават три кръга.

„Норшьопинг“, който спечели титлата през 2015-а година, поведе през първото полувреме и беше на път да развали партито на гостуващите привърженици, но Карлос Страндберг, Ласе Нийлсен и Андерс Кристиансен се разписаха за "Малмьо" през втората част.

Мачът беше прекъснат за кратко в самия край заради нахлуване на привърженици на „Малмьо“ на терена, но те се върнаха на трибуните след намеса на треньора Магнус Першон.

Това е 20-а титла в 107-годишната история на клуба.