"Марица" тръгна с победа в Шампионската лига

Снимка: Архив

"Марица" (Пловдив) постигна победа в Шампионската лига по волейбол за жени. В първа среща от втория кръг в турнира българският шампион надигра с 3:1 (25:18, 25:20, 23:25, 25:21) у дома срещу ЛП "Сало".

Двата отбора започнаха равностойно, а Марица направи по-малко пропуски и имаше по-силни изяви при отделните елементи. При първото техническо прекъсване в срещата финландките имаха аванс от 16:12. До края на гейма обаче гостенките спечелиха само две точки и Марица повече в резултата след 25:18.

Вторият гейм започна по същия начин, а ЛП Сало отново имаше преднина, но в края пак ликуваха пловдивчанки с 25:20. В третата част финландките намалиха изоставането си след 23:25, но в четвъртата част отново отборът от Пловдив беше по-силен на полето и закономерно победи с 25:21.

Топреализатор за Марица стана Кремена Каменова с 21 точки, докато Таня Петкова се отличи с 16 точки. За финландския тим Керту Лаак отбеляза 25 точки . Мачът-реванш между двата състава е на 25 октомври във Финландия.