Григор Димитров: Срещу Зверев отново трябва да покажа най-добрата си игра

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Стокхолм, след като победи поляка Йежи Янович със 7:5, 7:6. Следващият му съперник е 30-ият в света Миша Зверев (Германия). Срещата се очаква да започне в 16.00 часа.

Григор сподели след успеха над Янович:

Изключително доволен съм от постигнатата победа. Всичко се реши от няколко точки. В първия сет имах само една точка за пробив и се възползвах. В тайбрека също една точка бе определяща - това беше всичко в мача. Йежи е супер талантлив играч, особено на закрито. Той сервираше невероятно, затова аз имах някои проблеми при ретурите. Но във всеки гейм се опитвах да остана положително настроен и да се съсредоточа върху играта си, защото не можех да си позволя да загубя точка. В момента се чувствам наистина щастлив от победата ми над такъв труден съперник. Последния път загубих от него. Беше повече от труден мач и се радвам, че го спечелих. Обичам да съм тук, обичам да играя тук, в Стокхолм спечелих първата си титла. Всеки път тук се чувствам като у дома. Имам много хубави спомени и ще се опитам да продължа така в турнира. Миша Зверев е още един труден противник. Играли сме няколко пъти, много е опасен, особено на закрито, играе сервис-воле. Няма място за отпускане - отново трябва да покажа най-добрата си игра.