Марк Маркес победи Валентино Роси в Гран при на Австралия и се доближи до титлата за 2017-та

Испанецът Марк Маркес се доближи до спечелването на четвъртата си титла в клас MotoGP, след като спечели състезанието за Голямата награда на Австралия, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Това е шести успех за Маркес през сезона и така увеличи аванса си на върха в генералното класиране на 33 точки пред втория Андреа Довициозо  с "Дукати".

24-годишният пилот на „Хонда“ поведе след шестата обиколка и до края не изпусна водачеството. В същото време Довициозо остана на разочароващото 13-о място.

Втори на почетната стълбичка стъпи италианският ветеран Валентино Роси с "Ямаха". "Докторът" изпревари съотборникът си Маверик Виналес, който финишира трети.