Ясен Иванов: При едно нормално изиграване, щях да съм на полуфинал

Снимка: Личен архив

В момента възстановяването ми върви по план, както казва доктора. Всяка назначена рехабилитация се изпълнява на 100 процента. Предполагам, че в понеделник ще съм без патерици, а в рамките на още месец се надявам да се възстановя на 100 процента. За мое щастие няма да се наложи операция и до два месеца ще бъда на батута за подготовка за европейското първенство, каза специално за предаването „Спорт и музика“ най-добрият ни състезател Ясен Иванов, който пропусна шампионата заради контузия.

До сега няма големи изненади в състезанието. Вчера гледах отборните финали при мъжете. Първото място естествено за Китай, на второ Русия, на трето Япония. Беларус с олимпийския шампион в състава имат доста силен отбор, но заради грешка е един от състезателите не са в тройката. Това което видях в индивидуалната надпревара при мъжете, точно преди месец на световната купа в Испания аз събрах сбор от 110 точки. В момента на полуфинал влизат със 108,5, което означава, че при едно нормално изиграване щях да съм на полуфинал, допълни Иванов.

Не случайно в рамките на четири години ни дават домакинство на второ световно първенство , това означава, че 2013 година организацията е била на високо ниво. Това , което виждам и чувам от колегите и приятелите от другите държави е , че са много доволни от организацията, завърши най-добрият ни батутист.

Германия оцеля на световното след 2:1 над Швеция

Отборът на Германия оцеля на световното първенство по футбол в Русия, като надигра Швеция с 2:1 и победен гол 10 секунди преди края на добавените от съдията 5 минути на мача от шеста група в Сочи. Златният гол за германците вкара Тони Крос с фалцов удар. Равен резултат оставяше минимални шансове на Германия да продължи на първенството, а загуба от..

публикувано на 23.06.18 в 23:33
„Лудогорец“ завърши 1:1 с азербайджанския „Карабах“

„Лудогорец“ прави реми в контрола, ЦСКА-София бие японци

Отборът на „Лудогорец“ завърши 1:1 с азербайджанския „Карабах“ в контролна среща по футбол, която се игра в Австрия. Първото попадение бе дело на Якуб Шверчок в 36-ата минута. В 52-ата Дани Китана изравни, а в 68-ата минута Клаудио Кешерю пропусна дузпа. В първата си контрола на австрийска земя шампионите се наложиха над „Вакер“ (Инсбрук) с 2:1...

публикувано на 23.06.18 в 20:45
Мексико с втора победа на Мондиала

Отборът на Мексико победи Корея с 2:1 и записа втори успех в група „F“ на световното първенство по футбол в Русия. Така възпитаниците на Хуан Карлос Осорио вече имат 6 точки актив и са начело в класирането. Тимът на Корея няма спечелена точка до момента и отпада от шампионата. Мексиканците доминираха още от началото на мача и откриха..

публикувано на 23.06.18 в 20:35
Волейболистите взеха само гейм срещу Иран

Националният отбор на България по волейбол допусна девета загуба в турнира Лига на нациите, след като в Техеран отстъпи пред домакина Иран с 1:3 (22:25, 15:25, 23:25, 14:25). Загубата е втора поредна за играчите на Пламен Константинов, които в петък отстъпиха и пред Германия, тогава с 2:3 гейма. По-рано днес в същата група Германия победи Корея с..

публикувано на 23.06.18 в 19:47
Люис Хамилтън

Хамилтън стартира първи за Гран при на Франция

Световният шампион Люис Хамилтън от отбора на „Мерцедес“ ще стартира от първа позиция в утрешното състезание за Гран При на Франция във „Формула 1“.  Хамилтън доминира през цялата квалификация над съотборника си Валтери Ботас и Себастиан Фетел („Ферари“). Британецът даде време от 1 минута, 30.029 секунди за обиколка, за да си гарантира 75-а..

публикувано на 23.06.18 в 19:39
Димитър Кузманов

Кузманов на финал в Германия

Националът на България за купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Калтенкирхен (Германия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 2 Кузманов надделя убедително над седмия в схемата Нерман Фатич (Босна и Херцеговина) с 6:2, 6:1 за 85 минути. 24-годишният пловдивчанин допусна..

публикувано на 23.06.18 в 18:57
Белгия разпиля Тунис с 5:2 в най-резултатния мач на световното

Белгия разпиля Тунис с 5:2 в най-резултатния мач на Световното

Отборът на Белгия постигна втора победа в група G на световното първенство по футбол в Русия, след като отнесе с 5:2 Тунис. Седемте отбелязани гола направиха тази среща най-резултатната до момента на първенството, а с основна заслуга бяха Еден Азар и Ромелу Лукаку, които вкараха по два гола за Белгия. Тимът на Роберто Мартинес чака резултата от..

публикувано на 23.06.18 в 17:43