Наим Сюлейманоглу претърпя мозъчна операция

Наим Сюлейманоглу

Олимпийският шампион по вдигане на тежести Наим Сюлейманоглу е бил подложен на спешна операция. Причината е кървене в мозъка и свързаната с това едема, т.е. абнормално задържане на водниста течност в организма. За това съобщи турският вестник "Хюррийет".

Преди няколко седдмици бившият спортист претърпя успешна трансплантация на черен дроб. Сюлейманоглу страдаше от чернодробна недостатъчност поради цироза. От болницата, цитирани от изданието, съобщават за добро функциониране на черния дроб на пациента и отсъствиие на сериозни проблеми след операцията, но заради  мозъчната хеморагия Сюлейманоглу остава в отделението за интензивно лечение. Новата операция на Сюлейманоглу е извършена от мозъчния хирург проф. Гьокхан Акдемир и екипа му.

Германия оцеля на световното след 2:1 над Швеция

Отборът на Германия оцеля на световното първенство по футбол в Русия, като надигра Швеция с 2:1 и победен гол 10 секунди преди края на добавените от съдията 5 минути на мача от шеста група в Сочи. Златният гол за германците вкара Тони Крос с фалцов удар. Равен резултат оставяше минимални шансове на Германия да продължи на първенството, а загуба от..

публикувано на 23.06.18 в 23:33
„Лудогорец“ завърши 1:1 с азербайджанския „Карабах“

„Лудогорец“ прави реми в контрола, ЦСКА-София бие японци

Отборът на „Лудогорец“ завърши 1:1 с азербайджанския „Карабах“ в контролна среща по футбол, която се игра в Австрия. Първото попадение бе дело на Якуб Шверчок в 36-ата минута. В 52-ата Дани Китана изравни, а в 68-ата минута Клаудио Кешерю пропусна дузпа. В първата си контрола на австрийска земя шампионите се наложиха над „Вакер“ (Инсбрук) с 2:1...

публикувано на 23.06.18 в 20:45
Мексико с втора победа на Мондиала

Отборът на Мексико победи Корея с 2:1 и записа втори успех в група „F“ на световното първенство по футбол в Русия. Така възпитаниците на Хуан Карлос Осорио вече имат 6 точки актив и са начело в класирането. Тимът на Корея няма спечелена точка до момента и отпада от шампионата. Мексиканците доминираха още от началото на мача и откриха..

публикувано на 23.06.18 в 20:35
Волейболистите взеха само гейм срещу Иран

Националният отбор на България по волейбол допусна девета загуба в турнира Лига на нациите, след като в Техеран отстъпи пред домакина Иран с 1:3 (22:25, 15:25, 23:25, 14:25). Загубата е втора поредна за играчите на Пламен Константинов, които в петък отстъпиха и пред Германия, тогава с 2:3 гейма. По-рано днес в същата група Германия победи Корея с..

публикувано на 23.06.18 в 19:47
Люис Хамилтън

Хамилтън стартира първи за Гран при на Франция

Световният шампион Люис Хамилтън от отбора на „Мерцедес“ ще стартира от първа позиция в утрешното състезание за Гран При на Франция във „Формула 1“.  Хамилтън доминира през цялата квалификация над съотборника си Валтери Ботас и Себастиан Фетел („Ферари“). Британецът даде време от 1 минута, 30.029 секунди за обиколка, за да си гарантира 75-а..

публикувано на 23.06.18 в 19:39
Димитър Кузманов

Кузманов на финал в Германия

Националът на България за купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Калтенкирхен (Германия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 2 Кузманов надделя убедително над седмия в схемата Нерман Фатич (Босна и Херцеговина) с 6:2, 6:1 за 85 минути. 24-годишният пловдивчанин допусна..

публикувано на 23.06.18 в 18:57
Белгия разпиля Тунис с 5:2 в най-резултатния мач на световното

Белгия разпиля Тунис с 5:2 в най-резултатния мач на Световното

Отборът на Белгия постигна втора победа в група G на световното първенство по футбол в Русия, след като отнесе с 5:2 Тунис. Седемте отбелязани гола направиха тази среща най-резултатната до момента на първенството, а с основна заслуга бяха Еден Азар и Ромелу Лукаку, които вкараха по два гола за Белгия. Тимът на Роберто Мартинес чака резултата от..

публикувано на 23.06.18 в 17:43