Топалов и Накамура си размениха по две победи в Сейнт Луис

Веселин Топалов и Хикару Накамура (САЩ) завършиха наравно 4:4 в третия мач от серията помежду си на демонстративния турнир по шахмат в Сейнт Луис с награден фонд 400 хиляди долара.

Двамата си размениха по две победи в черните в първите четири от блиц-партиите с 10-минутна контрола на играч, след което последваха четири ремита за оформянето на крайния резултат.

Така Накамура води с 10,5:7,5 в общия резултат, след като взе аванс от 6,5:3,5 след срещите от първите два дни по ускорен шахмат.

В последния кръг от надпреварата тази нощ предстоят още 12 партии блиц с 5-минутна контрола на играч.

Крайният победител в двубоя между Накамура и Топалов ще получи 60 хиляди долара, а за загубилия остават 40 хиляди долара.