Александър Зверев: Обичам да играя пред много публика

Александър Зверев
ЕПА/БГНЕС

Късно снощи 20-годишният Александър Зверев (Германия) спечели първия си мач в група "Борис Бекер" от финалния турнир на осемте най-добри тенисисти в Лондон. Третият в света победи петия - 29-годишния Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 3:6 и 6:4, въпреки че в третия сет догонваше в резултата от 1:3.

На пресконференцията Зверев каза: Очевидно мачът беше много различен за мен и ми костваше доста нерви. Сигурно защото играя за първи път тук и вероятно е нормално за всеки дебютант. Естествено, че съм много щастлив с първата си победа в групата. Аз съм тенисист, който играе с публиката. Обичам да играя пред много публика в големи зали. Тук ме зарадва доброто отношение на зрителите към мен и към играта ми. Действително те ми помогнаха в третия сет.

"Севиля" с лесна победа над "Еспаньол" в Испания

"Севиля" спечели убедително с 3:0 като гост на "Еспаньол" в мач от 20-ия кръг на испанското футболно първенство. Андалусийците доминираха и се поздравиха с успех, който прекъснаха серия от пет мача без победа в "Ла Лига". Франко Васкес вкара първия гол в 15-а минута, а Пабло Сарабия удвои за "Севиля" в 34-а минута. Колумбиецът Луис Муриел оформи крайното..

публикувано на 20.01.18 в 18:36
Лаура Далмайер

Лаура Далмайер спечели преследването в Антерселва

Седемкратната световна шампионка Лаура Далмайер (Германия) спечели преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антерселва. Носителката на Световната купа за миналия сезон Далмайер повали 19 от 20 мишени и измина трасето за 29:45.0 минути. 24-годишната германка, която преди два дни завърши втора в спринта, записа..

публикувано на 20.01.18 в 18:34

"ЦСКА-София" победи "Вихрен" в първата си проверка за годината

Футболният "ЦСКА-София" победи третодивизионния "Вихрен" с 2:0 в първата си контрола за годината. Двубоят се игра на Градския стадион в Сандански при солиден зрителски интерес. "Червените" спечелиха с лекота в тренировъчно темпо. След нулево първо полувреме две от новите попълнения на "ЦСКА-София" вкараха два бързи гола в началото на второто полувреме,..

публикувано на 20.01.18 в 18:32
Роджър Федерер

Роджър Федерер с юбилейна 90-а победа в Мелбърн

Защитаващият титлата си Роджър Федерер (Швейцария) постигна юбилейна 90-а победа на Откритото първенство на Австралия и се класира за четвъртия кръг на надпреварата. Поставеният под номер 2 Федерер спечели срещу 29-ия в схемата французин Ришар Гаске с 6:2, 7:5, 6:4 след почти два часа игра и за 16-и път в кариерата си достигна до осминафиналите...

публикувано на 20.01.18 в 18:30
Томас Дресен

Томас Дресен спечели най-престижния старт в алпийските ски

Германцът Томас Дресен спечели най-престижното състезание от Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като триумфира в спускането в Кицбеюл по легендарната писта "Щрайф". Дресен даде време от 1:56.15 минути, като изпревари с едва 0.20 секунди швейцареца Беат Фойц, като по този начин се превърна в първия германец, който печели това състезание от 39..

публикувано на 20.01.18 в 18:29
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов на финал в Анталия

Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 Кузманов седмия в схемата Марк Зибер (Германия) с 6:1, 4:6, 7:5 за 2:19 часа. Българинът губеше с 2:5 в третата решаващата част, но успя да спечели следващите пет гейма, а с това и мача. В..

публикувано на 20.01.18 в 18:25

"Челси" разгроми домакина "Брайтън" в мач от Висшата лига

Шампионът "Челси" разгроми домакина "Брайтън" с 4:0 в първа среща от 24-ия кръг на английското футболно първенство. Възпитаниците на Антонио Конте прекъснаха серията си от два мача без победа във Висшата лига и с актив от 50 точки се изравниха с втория в класирането "Манчестър Юнайтед", който в момента гостува на "Бърнли". Лидерът "Манчестър Сити", който..

публикувано на 20.01.18 в 18:13