Джак Сок победи Марин Чилич в Лондон

Джак Сок

Американският дебютант в турнира на осемте най-добри тенисисти в Лондон Джак Сок нанесе втора загуба на хърватина Марин Чилич в група "Борис Бекер" - 7:5, 2:6 и 7:6. Мачът беше изключително оспорван и продължи 2 часа и 28 минути.

Решаващи за успеха на Сок се оказаха непредизвиканите грешки, защото Чилич направи 12 повече. Както и в загубената среща в първия кръг от германеца Александър Зверев, и сега хърватинът поведе с пробив в третия сет. Но от 3:0 допусна изравняване и в тайбрека загуби с 4:7 точки.

Шакири отбеляза гол на Сърбия

Швейцария обърна Сърбия

Отборът на Швейцария се изравни с този на Бразилия на върха в класирането в пета група от световното първенство по футбол, след като стигна до пълен обрат и победа с 2:1 срещу тима на Сърбия. Швейцарците и петкратните носители на трофея имат по четири точки, сърбите са с три, а Коста Рика вече е аут от първенството в Русия след две загуби и нула точки...

публикувано на 22.06.18 в 23:26
Симеон Славчев като футболист на

Симеон Славчев: Искам титулярно място в "Спортинг"

Българският национал Симеон Славчев се надява да се наложи в състава на "Спортинг" (Лисабон), на който е собственост. Футболистът започна подготовка с португалския гранд, след като за последно бе под наем в "Лехия" (Гданск), където изигра 41 мача, в които отбеляза едно попадение. "Истина е, че се връщам в "Спортинг". Радвам се, че постоянството ми..

публикувано на 22.06.18 в 22:42
Делио Роси

Съперникът на "Левски" стартира с реми

Съперникът на футболен клуб "Левски" в първия квалификационен кръг на на турнира Лига Европа "Вадуц" започна лятната си подготовка с равенство 1:1 срещу аматьорския австрийски тим "Хоенемс", който девети в трета дивизия на родината си и играе предимно с ветерани. Отборът на "Хоенемс" водеше с 1:0 до 91-ата минута, когато новото попълнение на..

публикувано на 22.06.18 в 22:38
Тите

Селекционерът на Бразилия се самоконтузи

Селекционерът на бразилския национален тим по футбол Тите предизвика смях сред мнозина, след като пада по очи при лудата си радост след първия гол във вратата на Коста Рика. „Селесао“ победи тима на Коста Рика с 2:0 по-рано през деня в мач от втория кръг на пета група и има всички шансове да се класира за следващата фаза на Мондиал 2018 в..

публикувано на 22.06.18 в 22:35
Неймар

Неймар голмайстор №3 за Бразилия

Нападателят на френския футболен клуб "Пари Сен Жермен" Неймар, който вкара втория гол за Бразилия при успеха с 2:0 над Коста Рика днес, излезе на 3-о място в листата на голмайсторите на страната си. С това попадение Неймар вече има 56 попадения с екипа на Бразилия. Така 26-годишният футболист изпревари друга значима фигура - Ромарио, с който до днес си..

публикувано на 22.06.18 в 22:30
Петра Квитова

Квитова на полуфинал в Бирмингам

Защитаващата титлата си Петра Квитова от Чехия се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара. Поставената под номер 4 Квитова се наложи над петата в схемата Юлия Гьоргес от Германия с 6:1 и 6:4 за 66 минути и запази надеждите си за пета титла през сезона. За място на финала Квитова..

публикувано на 22.06.18 в 22:26
Любомир Минчев

Баскетболните национали отстъпиха пред Тунис

Мъжкият национален отбор по баскетбол отстъпи с 84:87 точки срещу шампиона на Африка Тунис в мач, игран пред закрити врата в зала "Универсиада". Българите изиграха много равностоен мач с тунизийците, като драмата се запази до последните секунди. Александър Везенков бе най-резултатен с 22 точки и 6 борби. 17 добави Александър Янев, 13 - Божидар Аврамов, а..

публикувано на 22.06.18 в 22:23