Националите ни до 21 години с първа победа в квалификациите

Божидар Краев
Снимка: sportal.bg

Отборът на България записа първата си победа в квалификациите за европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, след като се наложи с 3:1 срещу Черна гора. Отборът на Антони Здравков е четвърти в класирането с актив от пет точки, изоставайки с една от Казахстан, пет от Словения и десет от лидера в група 9 Франция.
Българите започнаха напрегнато, но се справиха с двете положения в полза на черногорците, а през второто полувреме домакините заиграха значително по-добре. Кирил Десподов отбеляза първото попадение в 47-та минута на срещата, но Никола Кърсотович върна гола само шест минути по-късно. Божидар Краев обаче покачи на 2:1 с точен шут от границата на наказателното поле в 58-та минута, а Наско Милев сложи точка на спора в 66-та минута.
Отборът на Черна гора е на последно място в класирането с актив от една точка и няма особени шансове за класиране, докато българите са само на пет пункта от втората позиция преди мача срещу словенците.

Елица Костова

Елица Костова на осминафинал в Италия

Втората ни ракета Елица Костова се класира за осминафиналите на тенис турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд от 25 хиляди долара. Българката, която е водачка в схемата, победи със 7:5, 6:1 квалификантката Джули Нимайер от Германия за 94 минути игра. Костова спечели 9 от последните 10 гейма по пътя към победата...

публикувано на 26.09.18 в 10:23

"Сент Етиен" излезе трети във Франция

Мачове от седмия кръг във френското първенство по футбол: "Монако" - "Анже" 0:1 "Нант" - "Ница"  1:2 "Тулуза" - "Сент Етиен"  2:3 по-късно днес: "Амиен" - "Рен" "Бордо" - "Лил" "Каен" - "Монпелие" "Дижон" - "Олимпик" Лион "Олимпик" Марсилия - "Страсбург" "Ним" - "Гинган" "Пари Сен Жермен" - "Реймс"   Временно класиране:   1.  Пари Сен Жермен  6  6..

публикувано на 26.09.18 в 09:15
„Атлетико“ (Мадрид)

"Атлетико" (Мадрид) с убедителен успех в Испания

Мачове от петия кръг на първенството на Испания по футбол: "Еспаньол" - "Ейбар" 1:0 "Реал" (Сосиедад) - "Райо Валекано" 2:2 "Атлетико" (Мадрид) - "Уеска" 3:0 по-късно днес: "Атлетик" (Билбао) - "Виляреал" "Леганес" - "Барселона" "Севиля" - "Реал" (Мадрид) "Валенсия" - "Селта"..

публикувано на 26.09.18 в 09:12

"Интер" с ценна победа над "Фиорентина"

Футболистите на "Интер" постигнаха ценен успех с 2:1 над "Фиорентина" в първия мач от 6-ия кръг в италианското първенство. Победата изкачи отбора на петото място в класирането с 10 точки, колкото имат "Сасуоло" и тимът от Флоренция. Пред тях са само големите претенденти за титлата - "Наполи" с 12 точки и "Ювентус" с 15. Мачове от шестия кръг на..

публикувано на 26.09.18 в 09:09
Голмайсторът за Аугсбург Феликс Гьотце (в бял екип) се бори за топката с Ренато Санчес.

"Аугсбург" спря победния ход на "Байерн"

Футболистите на "Аугсбург" успяха да стигнат до равенството - 1:1 при гостуването си на шампиона "Байерн" (Мюнхен) в среща от 5-ия кръг на Бундеслигата и развалиха перфектния баланс на "баварците"  от началото на шампионата.  На „Алианц Арена“ крилото на баварците Ариен Робен даде преднина на домакините в 48-та минута, но четири минути преди края на..

публикувано на 26.09.18 в 08:53

"Дарби Каунти" хвърли бомбата за Купата на Лигата в Англия

Съставът на "Дарби Каунти", който играе във второто ниво на английския футбол, поднесе голямата изненада в третия кръг на турнира за купата на Лигата в страната, след като отстрани като гост "Манчестър Юнайтед" с 8:7 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията приключиха наравно - 2:2. Въпреки многото промени, които бе направил в състава..

публикувано на 26.09.18 в 07:24

Баскетболният „Левски Лукойл“ загуби от финландци

Шампионът на България по баскетбол „Левски Лукойл“ загуби с 88:93 точки от финландския „Каухайоки Карху“ в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. "Сините" проспаха първите 3 четвърти на мача, в които натрупаха изоставане от 24 точки, но със страхотна игра в заключителните 10 минути запазиха шансове за класиране в..

публикувано на 25.09.18 в 22:26