Националите ни до 21 години с първа победа в квалификациите

Божидар Краев
Снимка: sportal.bg

Отборът на България записа първата си победа в квалификациите за европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, след като се наложи с 3:1 срещу Черна гора. Отборът на Антони Здравков е четвърти в класирането с актив от пет точки, изоставайки с една от Казахстан, пет от Словения и десет от лидера в група 9 Франция.
Българите започнаха напрегнато, но се справиха с двете положения в полза на черногорците, а през второто полувреме домакините заиграха значително по-добре. Кирил Десподов отбеляза първото попадение в 47-та минута на срещата, но Никола Кърсотович върна гола само шест минути по-късно. Божидар Краев обаче покачи на 2:1 с точен шут от границата на наказателното поле в 58-та минута, а Наско Милев сложи точка на спора в 66-та минута.
Отборът на Черна гора е на последно място в класирането с актив от една точка и няма особени шансове за класиране, докато българите са само на пет пункта от втората позиция преди мача срещу словенците.