от 00.00 часа

Федерер победи и Зверев в Лондон – пак е полуфиналист

Роджър Федерер

Шесткратният шампион от финалния турнир на осемте най-добри тенисисти – швейцарецът Роджър Федерер за 14-и път се класира за полуфиналите от 15-те си участия. Сега го направи след втората си победа в група "Борис Бекер" в Лондон – този път срещу германеца Александър Зверев със 7:6, 5:7 и 6:1. А в една от официалните ложи на зала О2 беше и самият Бекер.

36-годишният Федерер спечели тайбрека на първия сет с 8:6, след като губеше с 0:4! Във втория поведе с 2:0 гейма, но Зверев изравни, а в 12-ия гейм осъществи и втори пробив. В решаващия трети сет 20-годишният германец не издържа психически, загуби 3 от сервис-геймовете си, а с това и мача за 2 часа и 13 минути.

В четвъртък срещата Зверев – Джак Сок ще определи втория полуфиналист от групата, а хърватинът Марин Чилич отпада.