Баскетболистките на България с нова тежка загуба

Отборът на България допусна втора тежка загуба в група "F" на европейските квалификации по баскетбол за жени.

Възпитаничките на Стефан Михайлов бяха разгромени от Украйна с 44:94 и това е второ поредно поражение с 50 точки разлика, след като в събота българките отстъпиха със същия пасив на европейските шампионки Испания в зала "Универсиада".

Двубоят бе равностоен само в началните минути, като първата четвърт завърши със 7 точки аванс за Украйна.

Българките имаха изключително ниска успеваемост в стрелбата към коша, като това особено пролича в третата част, когато  реализираха едва 6 точки.

Най-резултатна в мача бе Алина Ягупова с 41 точки за Украйна. Виктория Стойчева "се отличи" с 8 точки за България, а Христина Иванова добави 7.