"Верея" надигра "Етър"

"Верея"

Футболният "Верея" се наложи в Стара Загора над "Етър" с 2:0 в последен мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Възпитаниците на Илиан Илиев записаха втора поредна победа в елита и се изкачиха на шестото място с 26 точки, колкото има и петият "Ботев". "Етър" загуби трето поредно гостуване в шампионата и остана 11-и с 15 точки.

След равностойно начало великотърновци стигнаха до първата по-добра възможност за гол. В 21-вата минута Румен Руменов центрира от ляво и Самб Бадара засече с глава от 7-8 метра, но Георги Аргилашки показа отличен рефлекс и спаси. Домакините поведоха пет минути по-късно с първия си шанс. Валери Домовчийски вкара с прецизен удар от границата на наказателното поле в десния ъгъл на вратаря Христо Иванов, след като получи пас с пета от Георги Андонов.

След почивката гостите заиграха по-активно и на няколко пъти бяха близо до изравняването. В 52-рата минута резервата Ерик Почански проби от ляво и подаде перспективен пас в малкото наказателно поле, но Бадара се размина на сантиметри да засече на празна врата. След час игра великотърновци пропуснаха нов шанс. При опит за удар от дистанция на Никола Колев топката попадна в краката на Бадара около точката на дузпата, сенегалецът овладя, но стреля високо над целта. Постепенно "Верея" изравни играта и организира няколко опасни атаки, но не стигна до точен удар към Иванов. В 76-ата минута домакините все пак удвоиха преднината си. Йордан Апостолов сгреши в средата на терена, Георги Андонов овладя  и с хубаво подаване изведе Исмаил Иса в чиста позиция пред дъгата на пеналта. Резервата напредна и хладнокръвно реализира първия си гол за сезона, с което предреши изхода на мача.