Биатлонистите ни останаха след 50-ото място на 20 километра в Йостерсунд (Швеция)

Красимир Анев

Четиримата българи се наредиха след 50-ото място в старта от Световната купа по биатлон при мъжете в Йостерсунд (Швеция) в дисциплината 20 км индивидуално. Владимир Илиев завърши 52-ри с 6 грешки при стрелбата и изоставане от 7:09.4 минути, което го прави най-добрият наш състезател днес. Но неточните изстрели бяха водещият момент в днешния старт, като едва петима биатлонисти от общо 108 стартирали завършиха без грешка при рубежа.

Големият фаворит и любимец на журналистите Мартен Фуркад (Франция) завърши на 3-то място с две грешки и изоставане на 2:14.3 минути. Норвежецът Йоханес Тингес Бьое спечели старта с време 53:24.5 минути и нито един пропуск при стрелбите. Това е негова 14-а победа в световната купа, като днес състезателите бяха затруднени от температурите от минус 5 градуса и постоянно променливия вятър.

Новоизгряващата френска звезда Куентин Фийон Майе зае втората позиция на 2:01.0, а трети остана Фуркад. За първи път от 2010-а година насам пък германците нямат представител в топ 10.

От останалите трима българи Красимир Анев раздели 54-то място с 5 грешки и изоставане от 7:24.4 с Томас Каукенас от Литва. На 56-о място е Димитър Герджиков, на 7:24.7 и по един сгрешен изстрел в последните три стрелби. Антон Синапов е на 105-о място с 8 грешки с пушката и изоставане на 13:44.0 минути.