„Манчестър Юнайтед“ порази „Арсенал“ с 3:1

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ победи като гост „Арсенал“ с 3:1 в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига по футбол. В герой за „червените дяволи“ се превърна Давид Де Хеа, който отрази много удари на противника. „Юнайтед“ завърши мача с 10 души, след като Пол Погба получи червен картон за грубо влизане.

„Манчестър Юнайтед“ поведе още в 4-ата минута след гол на Антонио Валенсия. Еквадорецът получи подаване от Погба и с удар по диагонала матира Петър Чех. Гостите нанесоха втори удар в 11-ата минута, когато Марсиал майсторски асистира на Лингард. При това попадение контузия получи Шкодран Мустафи и бе заменен от Алекс Йуоби.

В 20-ата минута Лаказет бе близо до попадение, но Де Хеа изби с крак. Дванадесет минути по-късно Ашли Йънг изби топката от гол линията след удар от фаул на Йозил. Секунди след това Лаказет се разходи в наказателното поле, но ударът му се отклони от Де Хеа и след това от напречната греда. Лошо изчистената топка попадна в Джака, който пропусна от няколко метра. „Арсенал“ пропусна отлични възможности до края на полувремето чрез Месут Йозил и Рамзи.

Домакините вдигнаха сериозно темпото след подновяването на играта. В 49-ата минута Алексис Санчес намери Рамзи зад защитата, а той успя да върне към Лаказет, който простреля Де Хеа. Лингард бе изведен сам срещу Чех, но вратарят успя да отклони топката и тя се отби в гредата, а добавката на Лукаку намери тялото на Начо Монреал. В 56-ата минута Де Хеа направи феноменално спасяване. Той първо отрази удар на Лаказет, а след това спря Санчес на сантиметри пред гол линията. „Манчестър Юнайтед“ нанесе своя удар в 63-ата минута. Пол Погба надигра Лоран Косчелни и пусна на празна врата към Лингард, който отбеляза своя втори гол в мача.  В 74-ата минута Пол Погба получи червен картон за грубо влизане в краката на Ектор Белерин. До края на този изключително интересен двубой „Арсенал“ пропиля още няколко добри възможности. Главният съдия Андрю Маринър ощети „артилеристите“, след като не отсъди дузпа за явно нарушение срещу Дани Уелбек.