Стара Загора приема турнира за Купата на България по волейбол за жени

Стара Загора бе определен за домакин на турнира за Купата на България по волейбол за жени от 21 до 23 декември в зала „Иван Вазов“. Право на участие имат отборите, заели местата от първо до шесто след приключване на първия полусезон на първенството – „Марица“ (Пловдив), ЦСКА, „Левски“, „Берое“ (Стара Загора), „Раковски“ (Димитровград) и „Славия“. Единственият отбор, който остава извън състезанието е „Казанлък Волей“.

Регламентът предвижда първите два отбора от класирането – „Марица“ и ЦСКА да играят директно на полуфинали.

Програма на турнира

21 декември

17,00 ч. „Берое“ (Стара Загора) – „Раковски“ (Димитровград)

19,30 ч. „Левски“ – „Славия“

22 декември

17,00 ч: Полуфинал 1, „Марица“ - победител „Берое“/“Раковски“

19,30 ч: полуфинал 2, ЦСКА - победител „Левски“/“Славия“

23 декември

15,00 ч: Финал

Победителят от турнира добива право на участие в третия по сила европейски турнир – за Купата на претендентите. В случай, че победителят в турнира е и шампион на България (който участва в Шампионската лига), то в този случай това право отива при класиралия се на второ място от турнира за купата.

Александра Жекова - пета за Световната купа

Александра Жекова се класира на пето място в състезанието по сноубордкрос от Световната купа по сноуборд във Вал Торен (Франция).   Жекова завърши трета в полуфиналната си серия, но спечели Малкия финал, с което записа най-доброто си класиране за сезона.   Петкратната световна шампионка Линдзи Джакобелис (САЩ)  триумфира в днешната надпревара и записа..

публикувано на 13.12.17 в 15:38
Виктория Томова

Томова победи 87-ата в света

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара. В мач от втория кръг 144-тата в световната ранглиста наша тенисистка победи 87-ата - украинката Катерина Козлова със 7:6, 5:4 и отказване на съперничката. Първият сет продължи час и 3 минути като двете си размениха по 3 пробива. В тайбрека украинката..

публикувано на 13.12.17 в 14:59

Мирела Демирева беше определена за Лекоатлет на 2017 година на Спортен клуб "Берое"

Мирела Демирева беше определена за Лекоатлет на 2017 година на Спортен клуб "Берое". Най-високото постижение през годината на Демирева е 7-ото място на Световното първенство по лека атлетика в Лондон това лято, както и 1-во място на висок скок на Международния турнир "Самарско знаме" плюс сребърен медал от Балканските игри. Мирела Демирева не..

публикувано на 13.12.17 в 13:21
Кристофър Фрум

Кристофър Фрум с положителна допинг проба

Крис Фрум   може да бъде наказан заради употреба на допинг. В пробата на най-успешния британски колоездач е открито веществото салбутамол над допустимите норми. Тестът е направен на 20 септември по време на колоездачната обиколка на Испания, която Фрум спечели. "Б" пробата на състезателя също е положителна, съобщиха британските медии...

публикувано на 13.12.17 в 12:47

Петър Божилов приключи участието си на 400 метра свободен стил на европейското първенство в Дания

Петър Божилов отпадна в сериите на 400 метра свободен стил на Европейското първенство по плуване за мъже в малък басейн, което се провежда в Копенхаген (Дания). Българинът финишира 36-и с време 3 минути 54 секунди 30 стотни, което е далеч от националния рекорд в дисциплината – 3 минути 49 секунди 35 стотни, поставен от 16-годишния Йордан Янчев..

публикувано на 13.12.17 в 12:40

Виктория Азаренка с „уайлд кард“ за Откритото първенство на Австралия по тенис

Виктория Азаренка получи „уайлд кард“ за участие в Откритото първенство на Австралия по тенис, първия за годината турнир от Големия шлем. Състезателката от Беларус, която спечели титлата в Мелбърн през 2012 и 2013 година, се завърна в спорта през юни, след като роди дете, но бе въвлечена в съдебна битка за попечителство над детето, което й..

публикувано на 13.12.17 в 12:06