„Лукойл Академик“ напусна евротурнир със загуба

Снимка: Sportal

Шампионът на България по баскетбол „Лукойл Академик“ приключи със загуба европейското си участие за сезона, след като отстъпи при гостуването на  румънския Клуж Напока със 70:83 (17:25, 17:16, 19:19, 17:123) т. Така „Лукойл Академик“ остана на трето място в група „Е“ на турнира за купата на ФИБА Европа с 2 победи и 4 поражения. Продължават „Клуж“ и турският „Истанбул Бююкшехир“ с по 5 победи и 1 поражение, грузинският „Динамо“ (Тбилиси) е последен.

В другия мач от групата „Динамо“ (Тбилиси) загуби от „Истанбул Бююкшехир“ със 70:97 (23:30, 19:23, 20:25, 8:19) т.

Класиране:

1. "Клуж Напока"   6  5  1  527:451  11 точки
2. "Истанбул Бююкшехир"    6  5  1  491:439  11
3. "Лукойл Академик"     6  2  4  433:465 8
4. "Динамо Тбилиси"    6  0  6  402:498  6

САЩ - Канада 3:2 след дузпи при жените

Световният шампион САЩ надделя над защитаващия титлата си Канада с 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) след изпълнение на дузпи на финала на олимпийския турнир по хокей на лед за жени.  Канадките, които бяха спечелили последните четири олимпийски финала, три от които точно срещу американките, бяха в серия от 24 поредни победи на Зимни Игри. Двата тима се..

публикувано на 22.02.18 в 10:21

Мишел Гизин със злато в комбинацията

Швейцарката Мишел Гизин спечели олимпийската титла в алпийската комбинация на Игрите в Пьончан. Световната вицешампионка завърши за 2:20.90 минути след трето време в спускането за 1:40.14 минута и солидно каране и в слалома за 40.76 секунди. Така тя заслужи първо олимпийско отличие в кариерата си. Среброто е за Микаела Шифрин от САЩ, която остана на..

публикувано на 22.02.18 в 09:00

"Севиля" и "Манчестър Юнайтед" не се победиха, "Шахтьор" с обрат срещу "Рома"

"Севиля" и "Манчестър Юнайтед" завършиха 0:0 в първия 1/8-финал по между им в Шампионската лига. На "Рамон Санчес Писхуан" над всички бе Давид Де Хеа, който направи няколко впечатляващи спасявания. Домакините доминираха през по-голямата част от мача, но ги пропиляха. Голямата изненада стартовия в състав на "Юнайтед" беше отсъствието на Пол Погба сред..

публикувано на 22.02.18 в 08:36
Андре Мирер

Шведът Андре Мюре с титла в слалома

Шведът Андре Мюре спечели титлата в слалома по ски-алпийски дисциплини на Игрите в Пьончан. 35-годишният Мирер триумфира с общо време  от двата манша 1:38.99 минута и стана най-възрастният олимпийски шампион в историята на алпийските ски. Шведът, бронзов медалист в слалома от Ванкувър 2010, беше втори след първия манш с 47.93 секунди, но лидерът в него..

публикувано на 22.02.18 в 08:21

"Монтана" победи "Цървена звезда" с 81:56

Отборът на "Монтана" победи убедително гостуващия сръбски "Цървена звезда" с 81:56 (22:18, 18:13, 16:12, 25:13) в среща от петия кръг във втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени. С успеха възпитаничките на Стефан Михайлов събраха 18 точки и са втори в класирането след "Целе" (Словения) , който победи "Берое" с 93:63 и вече има 20 точки...

публикувано на 21.02.18 в 21:25

Германки спечелиха титлата в бобслея

Германия изненада фаворитите и спечели олимпийската титла на двуместен бобслей при жените в Пьончан. Пилотът Мариана Яманка и забутвачката Лиза Буквитц, които дебютират на олимпиада, триумфираха след четирите манша. Любопитно е, че 27-годишната Яманка, чийто баща е от Гамбия, е бивша лекоатлетка. Състезавала се е на чук и диск, а преди 5 години започва..

публикувано на 21.02.18 в 18:15
Димитър Кузманов

Кузманов премина първия кръг в Анталия

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на тенис-турнира в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Той победи  сърбина Марко Миладинович със 7:5, 4:6 и 6:3 след 2 часа и 40 минути игра. Следващият съперник на нашия тенисист е италианецът Омар Джикалоне. Другият ни участник в турнира Александър Лазов отпадна на старта след загуба от холандеца Скот..

публикувано на 21.02.18 в 18:03