„Лукойл Академик“ напусна евротурнир със загуба

Снимка: Sportal

Шампионът на България по баскетбол „Лукойл Академик“ приключи със загуба европейското си участие за сезона, след като отстъпи при гостуването на  румънския Клуж Напока със 70:83 (17:25, 17:16, 19:19, 17:123) т. Така „Лукойл Академик“ остана на трето място в група „Е“ на турнира за купата на ФИБА Европа с 2 победи и 4 поражения. Продължават „Клуж“ и турският „Истанбул Бююкшехир“ с по 5 победи и 1 поражение, грузинският „Динамо“ (Тбилиси) е последен.

В другия мач от групата „Динамо“ (Тбилиси) загуби от „Истанбул Бююкшехир“ със 70:97 (23:30, 19:23, 20:25, 8:19) т.

Кузманов е на четвъртфинал в Анталия

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на тенис-турнира в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. В мач от втория кръг поставеният четвърти в схемата наш тенисист победи италианеца Омар Джикалоне с 6:1 и 6:4. В следващия кръг Кузманов ще срещне започналия от квалификациите американец Колин Алтамирано.

публикувано на 22.02.18 в 17:28

Българките с още три медала на турнира по бокс "Странджа"

Още три медала си осигуриха българските състезателки от 69-ото издание на международния боксов турнир „Странджа“. От четирите боксьорки, които се качиха на ринга в столичната зала „София“ днес, три се класираха за полуфиналите и си гарантираха най-малко бронз. При най-леките в кат. до 48 кг Севда Асенова победи италианката Роберта Боната с..

публикувано на 22.02.18 в 17:17

Линда Зечири се класира за четвъртфиналите на турнира в Базел

Линда Зечири се класира за четвъртфиналите на сингъл жени на силния турнир от световните Суперсерии по бадминтон в Базел (Швейцария) с награден фонд 150 хиляди долара. Зечири, номер 6 в схемата, победи датчанката Джули Давал Якобсен с 21:15, 21:12 за 32 минути. Следващата съперничка на българката е номер 2 в схемата Минацу Митани (Япония)...

публикувано на 22.02.18 в 16:25
Германия и Норвегия водят в класирането по медали

Отборът на Германия изравни Норвегия по златни медали на зимните олимпийски игри в Пьончан, но скандинавците остават начело на класирането заради по-големия брой отличия, спечелени като цяло. И двете страни са с по 13 златни, но норвежците имат 34 срещу 25 общо. Германците изравниха Норвегия, след като Винценц Гайгер, Фабиан Рийсле, Ерик Френцел и..

публикувано на 22.02.18 в 16:22

Павлина Филипова: Разковничето в биатлона е към отбора да има психолог

Европейската шампионка и четвъртата от олимпийските игри в Нагано през 1998 година Павлина Филипова от днес има магистърска степен „Спорт за високи постижения“ от националната спортна академия „Васил Левски“. Записах магистратурата със специалност спортна стрелба – високо спортно майсторство. Мисля, че в биатлона точно това ни..

публикувано на 22.02.18 в 16:06

Михаела Маевска, Цветелина Найденова и Ренета Камберова - официално със степен бакалавър от НСА

Бронзовите медалистки от олимпийските игри в Рио де Жанейро, абсолютните европейски и световни шампионки по художествена гимнастика Михаела Маевска, Цветелина Найденова и Ренета Камберова получиха на официална церемония дипломите си за висше образование от Националната спортна академия „Васил Левски“, степен бакалавър. Михаела..

публикувано на 22.02.18 в 16:02
Даря Домрачова

Домрачова е първата в света с четири олимпийски титли на биатлон

Даря Домрачова стана първата биатлонистка в историята с четири златни медала от олимпийски игри в кариерата си.  Домрачова завоюва титлата с щафетата на Беларус на 4 по 6 км на игрите в Пьончан, където спечели и сребро в масовия старт на 12.5 км. По три златни медала имат Анастасия Кузмина (Словакия) и Кати Вилхелм (Германия). Домрачова има..

публикувано на 22.02.18 в 16:01