Терзийска е на четвъртфинал в Хамамет

Джулия Терзийска

Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 8 наша тенисистка победи представителката на домакините Шираз Бехри с 6:1, 6:4 за 77 минути. Във втория сет Терзийска допусна ранен пробив, изоставаше с 1:3 гейма, но не допусна изравняване на сетовете.

Следващата съперничка на българката ще бъде французойката Марго Йеронимо, която елиминира рускинята Юлия Куликова с 6:1 и 6:1.

Гарет Бейл донесе победата на

„Реал“ (М) се измъчи срещу слабак

„Реал“ (Мадрид) победи трудно с 1:0 като гост последния в класирането „Уеска“, в среща от 15-ия кръг на испанското футболно първенство. С успеха първенците на Европа се завърнаха в зона "Шампионска лига", заемайки четвъртото място с 26 точки, на 5 зад лидера „Барселона“. „Уеска“ пък остава на последното 20-то място с едва 7 пункта...

публикувано на 09.12.18 в 20:40
Иван Петков започна мача с

Волейболистките на „Марица“ с пети пореден успех

„Марица“ (Пловдив) постигна петата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. В среща от шестия кръг, играна пред около 700 зрители в пловдивската зала "Колодрума", шампионките разгромиха гостуващия „Перун“ (Варна) с 3:0 (25:5, 25:4, 25:15) след едва 44 минути игра. Иван Петков започна мача с..

публикувано на 09.12.18 в 20:34
Козмин Моци

„Лудогорец“ надви „Славия“ с 2:0

„Лудогорец“ победи „Славия“ с 2:0 у дома, в двубой от 19-ия кръг в Първа футболна лига. Мачът не предложи много емоции, а шампионите трябваше да чакат до 32-ата минута, когато Якуб Шверчок остана на голова позиция, но стреля неточно от съвсем близка дистанция. Седем минути преди края на първата част Козмин Моци с глава реализира първия гол в..

публикувано на 09.12.18 в 19:38
Виктория Томова

Виктория Томова излиза срещу германка

Първата ракета на България Виктория Томова ще играе срещу германката Карина Витхьофт (Германия) в първия кръг на основната схема на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай (ОАЕ). Състезанието е с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Томова е 154-а в световната ранглиста в момента. 23-годишната Карина Витхьофт в 171-а в..

публикувано на 09.12.18 в 19:33
 Кайса Макарайнен

Кайса Макарайнен триумфира в преследването

Финландката Кайса Макарайнен спечели преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон за жени в Поклюка (Словения). Макарайнен, която е трикратна носителка на Световната купа, не допусна грешка в четирите стрелби и измина трасето за 29:16.9 минути. Така тя записа втори пореден успех, след като вчера триумфира и в спринта на 7.5 км,..

публикувано на 09.12.18 в 19:28
Микаела Шифрин

Микаела Шифрин спечели паралелния слалом

Носителката на Световната купа за последните два сезона Микаела Шифрин (САЩ) записа трета поредна победа за сезона. Американката спечели паралелния слалом от Световната купа в швейцарския зимен център Санкт Мориц, побеждавайки с 11 стотни от секундата в големия финал Петра Влъхова (Словакия). Двукратната олимпийски и трикратна световна..

публикувано на 09.12.18 в 18:55
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова с трудна победа в Дубай

Изабелла Шиникова се класира за решаващия трети кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Поставената под номер 6 в пресявките Шиникова победи Рената Ворацова (Чехия) с 6:0, 4:6, 6:4 след 105 минути игра. 27-годишната софиянка взе безапелационно първия сет, но във..

публикувано на 09.12.18 в 18:52