Терзийска е на четвъртфинал в Хамамет

Джулия Терзийска
БГНЕС

Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 8 наша тенисистка победи представителката на домакините Шираз Бехри с 6:1, 6:4 за 77 минути. Във втория сет Терзийска допусна ранен пробив, изоставаше с 1:3 гейма, но не допусна изравняване на сетовете.

Следващата съперничка на българката ще бъде французойката Марго Йеронимо, която елиминира рускинята Юлия Куликова с 6:1 и 6:1.

Александра Жекова - пета за Световната купа

Александра Жекова се класира на пето място в състезанието по сноубордкрос от Световната купа по сноуборд във Вал Торен (Франция).   Жекова завърши трета в полуфиналната си серия, но спечели Малкия финал, с което записа най-доброто си класиране за сезона.   Петкратната световна шампионка Линдзи Джакобелис (САЩ)  триумфира в днешната надпревара и записа..

публикувано на 13.12.17 в 15:38
Виктория Томова

Томова победи 87-ата в света

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара. В мач от втория кръг 144-тата в световната ранглиста наша тенисистка победи 87-ата - украинката Катерина Козлова със 7:6, 5:4 и отказване на съперничката. Първият сет продължи час и 3 минути като двете си размениха по 3 пробива. В тайбрека украинката..

публикувано на 13.12.17 в 14:59

Мирела Демирева беше определена за Лекоатлет на 2017 година на Спортен клуб "Берое"

Мирела Демирева беше определена за Лекоатлет на 2017 година на Спортен клуб "Берое". Най-високото постижение през годината на Демирева е 7-ото място на Световното първенство по лека атлетика в Лондон това лято, както и 1-во място на висок скок на Международния турнир "Самарско знаме" плюс сребърен медал от Балканските игри. Мирела Демирева не..

публикувано на 13.12.17 в 13:21
Кристофър Фрум

Кристофър Фрум с положителна допинг проба

Крис Фрум   може да бъде наказан заради употреба на допинг. В пробата на най-успешния британски колоездач е открито веществото салбутамол над допустимите норми. Тестът е направен на 20 септември по време на колоездачната обиколка на Испания, която Фрум спечели. "Б" пробата на състезателя също е положителна, съобщиха британските медии...

публикувано на 13.12.17 в 12:47

Петър Божилов приключи участието си на 400 метра свободен стил на европейското първенство в Дания

Петър Божилов отпадна в сериите на 400 метра свободен стил на Европейското първенство по плуване за мъже в малък басейн, което се провежда в Копенхаген (Дания). Българинът финишира 36-и с време 3 минути 54 секунди 30 стотни, което е далеч от националния рекорд в дисциплината – 3 минути 49 секунди 35 стотни, поставен от 16-годишния Йордан Янчев..

публикувано на 13.12.17 в 12:40

Виктория Азаренка с „уайлд кард“ за Откритото първенство на Австралия по тенис

Виктория Азаренка получи „уайлд кард“ за участие в Откритото първенство на Австралия по тенис, първия за годината турнир от Големия шлем. Състезателката от Беларус, която спечели титлата в Мелбърн през 2012 и 2013 година, се завърна в спорта през юни, след като роди дете, но бе въвлечена в съдебна битка за попечителство над детето, което й..

публикувано на 13.12.17 в 12:06