Федерацията по художествена гимнастика и „Зонта клуб София“ с кампания „Красота срещу насилието“

Снимка: БФХГ

Българската федерация по художествена гимнастика и „Зонта клуб София“ обявиха началото на съвместна кампания „Красота срещу насилието” над жените. Идеята е в рамките на една година специалистите от “Зонта клуб София” да проведат беседи в клубовете по художествена гимнастика за да може всички от спортисти през треньори до ръководители да разпознаят насилието във всичките му форми и да не го толерират.

Освен това на част от състезанията по художествена гимнастика организаторите ще запознаят с кампанията и всички зрители в залите, за да може и родителите да бъдат съпричастни с инициативата. Обмисля се представителите на „Зонта клуб София“ да връчват и приз на отличила се състезателка.

ЛеБрон Джеймс

Леброн Джеймс с 60-ти трипъл-дабъл в кариерата си

Леброн Джеймс записа 60-ти трипъл-дабъл в кариерата си - 29 точки, 11 спечелени борби и 10 асистенции, а отбора му „Кливланд“ победи със 109:100 „Юта“ в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. С това „Кавс“ спечелиха за 22-ри път през сезона и изостават с три победи от „Бостън“ в битката за първото място на Изток. Джеймс..

публикувано на 17.12.17 в 11:13
„Тампа Бей“ победи с 6:5 „Колорадо“

„Отава“ не остави шанс на „Монреал“

Крейг Андерсън спря 28 удара за 40-ия шътаут в кариерата си и изведе „Отава“ до победа с 3:0 срещу „Монреал“ в юбилейната стотна зимна класика на открито в Националната хокейна лига. С това „Сенаторите“ се доближиха на три точки от „Канадците“ в класирането на Атлантическата дивизия, но и двата отбора остават далеч от лидера в Източната..

публикувано на 17.12.17 в 11:11
Радослав Янков

Радослав Янков остана шести в Кортина Д'Ампецо

Радослав Янков отпадна на четвъртфиналите в паралелния слалом от световната купа по сноуборд в Кортина Д'Ампецо, след като падна малко преди края на двубоя си с италианеца Едвин Корати. Янков избра червеното трасе за директните елиминации във финала и стартира с победа с 0.23 секунди срещу австриеца Себастиан Кислингер, а в осминафинала получи и..

публикувано на 17.12.17 в 07:40
Цветан Соколов

Цветан Соколов и „Лубе“ стигнаха финала в Полша

Италианският „Лубе“ (Чивитанова), където играе българският национал Цветан Соколов, се класира за първия финал в историята си на Световното клубно първенство по волейбол в Полша. Италианците победиха полския гранд СКРА (Белхатов), с националът Николай Пенчев в състава си с 3:0 гейма във втория полуфинал. „Лубе“ ще спори тази вечер за трофея..

публикувано на 17.12.17 в 07:35
„Манчестър Сити“ разгроми с 4:1 „Тотнъм“

„Манчестър Сити“ постигна 16-та победа

„Манчестър Сити“ продължи похода си към титлата в английското първенство по футбол с разгром с 4:1 срещу „Тотнъм“ в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. „Сити“ е с 16 победи и едно равенство от началото на сезона, което оставя отбора на Хосеп Гуардиола на първа позиция в класирането с актив от 41 точки и цели 14 пред преследвачите „Манчестър..

публикувано на 17.12.17 в 07:31
Кристиано Роналдо

„Реал“ (М) отново е световен шампион

„Реал“ (Мадрид) спечели световното клубно първенство по футбол. На финала в Обединените арабски емирства испанците победиха бразилския „Гремио“ с 1:0. Голът вкара Кристияно Роналдо от пряк-свободен удар в 53-ата минута. В мача за третото място мексиканският Пачука победи домакина Ал Джазира с 4:1. „Реал“ (Мадрид) е първият тим, който..

публикувано на 16.12.17 в 21:11
Юки Ито

Япония с исторически успех в ски-скоковете

Юки Ито изведе Япония до победа в историческото първо отборно състезание по ски-скокове за жени. Тя направи опити на 104 и 105 метра и заедно със своите съотборнички Каори Ивабучи, Юка Сето и Сара Таканаши записаха резултат от 956 точки за крайната победа. Руският състав на Анастасия Баранникова, Александра Кустова, София Тихонова и Ирина..

публикувано на 16.12.17 в 20:45