ЦСКА без шанс срещу "Белогорие"

ЦСКА загуби с 0:3 гейма от „Белогорие“

Волейболният ЦСКА загуби с 0:3 гейма в София от руския „Белогорие“, в първия мач от 1/16 финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

Втората среща е на 19 декември, а победителят от двойката ще се изправи срещу израелския „Апоел“ (Мате-Ашер Акко) или чешкия „Ижхострой“ (Чешке Будейовице).

Първият гейм започна равностойно и бе така почти до самия му край. Равенството се запази до 23:23, но в крайна сметка „Белогорие“ взе гейма с 25:23 след грешка от сервис на Яни Георгиев и успешна блокада на Ники Николов, който играе в състава на гостите.

Втората част стартира отлично за ЦСКА, който поведе с 4:1, но събитията на полето бързо се обърнаха и „Белогорие“ затвори гейма с 25:20.

Руснаците бяха категорични и в третата част, в която стигнаха до 25:18.