"Уест Хям" победи шампиона "Челси"

Снимка: sportal.bg

Уест Хям спечели първи успех под ръководството на новия си мениджър Дейвид Мойс. В лондонското дерби от 16-ия кръг на Висшата лига "чуковете" победиха у дома шампионите от миналия сезон с 1:0.

В шестата минута Марко Арнаутович направи двойно подаване с Мануел Лансини и с точен удар осигури победата за домакините.

Четвърт час по-късно Челси опита да наложи натиск и Еден Азар опита да подаде по диагонала, но Алваро Мората и Тимуе Бакайоко се разминаха с топката.

Три минути след това вратарят Адриан спаси последователни удари на Нголо Канте и Давиде Дзапакоста.

След почивката голмайсторът Арнаутович пропусна да удвои аванса за Уест Хям, а появата в игра на Уилиан и Педро Родригес не помогна на "сините" да избегнат поражението.

Преди 9 декември Уест Хям беше в серия от осем поредни мача без пълен успех. "Чуковете" се изкачиха до 18-тата позиция с актив от само 13 спечелени точки. Челси продължава да заема третото място с 32 точки.

По-късно днес Тотнъм приема Стоук Сити, а в неделя Манчестър Юнайтед е домакин на лидера до момента Манчестър Сити.