от 07.00 часа

"Славия" и "Левски" не успяха да се победят

Снимка: БФС

Славия и Левски завършиха наравно 1:1 в столичното дерби от 20-ия кръг в Първа лига.

Двубоят започна с превъзходство на "сините". Те достигнаха до преднина в 17-ата минута, когато Милош Цветкович пресече подаване на Абуд Омар и подаде към Роман Прохазка, а той продължи към Серджиу Буш, който от чиста позиция преодоля вратаря Антонис Стериакис.

След това играта беше позиционна и не предложи интересни моменти пред двете врати.

През втората част "белите" опитаха да наложат натиск, а в 62-ата минута вратарят Божидар Митрев имаше сериозни колебания при центриране отляво на Абуд Омар.

В следващите минути двата отбора си размениха неточни удари на голмайстора Буш и резервата Владислав Узунов.

Четвърт час преди края самостоятелен пробив на Галин Иванов и поредица от неточности в отбраната на "сините" можеха да доведат до изравнително попадение, но крилото на Славия стреля неточно от съвсем близка дистанция.

В 82-ата минута се стигна до изравняване. Защитата на "сините" не успя да изчисти центрирана топка, която попадна в защитника Андреа Христов и той със силен удар изравни резултата.

състави

Славия: Антонис Стериакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев (60-Владислав Узунов), Иван Минчев (66-Славчо Шоколаров), Чигози Мба (76-Калоян Кръстев), Галин Иванов, Наско Милев

Левски: Божидар Митрев, Димитър Пиргов,  Иван Горанов (72-Мики Орачев), Холмар Ейолфсон, Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Милош Цветкович, Роман Прохазка, Йерсон Кабрал (84-Жуниор Мапуку), Габриел Обертан, Серджиу Буш